بررسی استراتژی های مکان یابی مناسب زباله های صنعتی

بررسی استراتژی های مکان یابی مناسب زباله های صنعتی با استفاده از تحلیل سلسله مراتبی در شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران

تعداد صفحه: ۱۰۴

فرمت: word

نظر به اینکه دفن پسماندهای صنعتی و زائدات واحدهای صنعتی در مکان های ناامن، می تواند سبب ایجاد آلودگی در منابع آب و خاک و همچنین انتقال بیماری ها گردد، انتخاب محل مناسب برای دفع این پسماندها امری ضروری است. برای مدیریت صحیح پسماندهای صنایع نفت و گاز لازم است تا وضعیت موجود محل های دفن و همچنین سایر پارامترهای مدیریتی در امر پسماندهای خطرناک ارزشیابی گردد تا بتوان جهت حل مشکل و همچنین بهبود وضعیت مدیریت پسماندها برنامه ریزی صحیح نمود. در این پژوهش محدوده شهرستان گچساران واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد بعنوان محدوده مورد مطالعه در نظر گرفته شده و محل های دفن زباله های صنعتی و مورد مطالعه پسماندهای شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در این شهرستان مورد شناسایی و ارزشیابی قرار گرفته است. در تحقیق حاضر جهت ارزشیابی مکان های دفن زباله از روش جهانی منتخب آژانس کنترل آلودگی استفاده شده و این ارزشیابی با روش های محیط زیستی کشورمان مورد مقایسه قرار گرفته است. به هر حال در این مطالعه از دستورالعمل سازمان حفاظت محیط زیست جهت ارزشیابی استفاده گردیده است. تناسب یا عدم تناسب موقعیت مکانی دفن پسماندهای صنعتی در شهرستان گچساران مورد بررسی قرار گرفته و نتایج حاکی از این است که از دیدگاه روش منتخب کنترل آلودگی محل های دفن زباله شهر گچساران دارای موقعیت مناسب مکانی بوده، ولی از دیدگاه دستورالعمل سازمان حفاظت محیط زیست ایران محل های دفن پسماندها در این شهر دارای موقعیت مکانی مناسب تری می باشند.

واژگان کلیدی: پسماندهای صنعتی، کنترل آلودگی، موقعیت مکانی، بهینه سازی، گچساران

  راهنمای خرید: این فایل ها متعلق به شخص خاصی نمی باشند و صرفا توسط اساتید ما با موضوعات پیش فرض تهیه شده اند و آماده دفاع خواهند بود.
admins
۲۱ بهمن ۱۳۹۶
256 بازدید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *