تولید هزار و ۴۵۰ مقاله علمی در این دانشگاه

دکتر محمود فتوحی فیروزآبادی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: ۴۷۰ عضو هیئت علمی در دانشگاه صنعتی شریف فعالیت می کنند که به طور میانگین هر یک ۳،۱ مقاله تولید کرده اند.

وی افزود: ترجیح دانشگاه صنعتی شریف افزایش کیفیت مقالات علمی به معنی انتشار آنها در نشریات تراز اول علمی داخلی و بین المللی و ارجاع دیگر تحقیقات این مقالات است.

فتوحی اضافه کرد: بر اساس طرح معاونت پژوهشی دانشگاه صنعتی شریف تلاش برای تألیف کتاب و مقالات معتبرتر توسط اعضای هیئت علمی دانشگاه صورت گرفته است.
رئیس دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به تحصیل ۱۲ هزار دانشجو در ۱۳ دانشکده این دانشگاه گفت: حدود نیمی از دانشجویان در تحصیلات تکمیلی این دانشگاه حضور دارند که زمینه بسیار مناسبی برای ارائه پایان نامه به منظور حل مسائل مورد نیاز کشور است.دانشگاه باید تأثیرگذاری اجتماعی داشته باشد و برای حل مسائل کشور بکوشد.
رئیس دانشگاه صنعتی شریف یادآور شد: ۴۰ درصد از دانشجویان این دانشگاه را بانوان تشکیل می دهند.

فتوحی در ادامه با اشاره به ضرورت ارتباط دانشگاه با صنعت گفت: هر ایده که به صورت مقاله منتشر می شود باید قابلیت تولید به ثروت را نیز داشته باشد و این با شرکت های دانش بنیان سریعتر به نتیجه می رسد.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف ارتباط این دانشگاه با صنعت را در مقایسه با دیگر دانشگاه های کشور خوب ارزیابی کرد و افزود: این رابطه باید توسعه و گسترش یابد.
وی از تلاش های شورای عالی انقلاب فرهنگی به منظور تبیین شاخص های توسعه علمی کشور استقبال کرد و گفت: کارگروهی تخصصی برای بررسی این شاخص ها تشکیل می شود.

admins
۳ اسفند ۱۳۹۶
362 بازدید