پذیرش ۳۰ هزار نفر سال آینده در دانشگاه فرهنگیان

رییس دانشگاه فرهنگیان گفت: برای سال تحصیلی آینده، علاوه بر ۱۵ هزار نفری که از طریق ماده ۲۸ پذیرش می‌شوند ۱۵ هزار نفر از طریق کنکور در این دانشگاه پذیرش می‌شوند.
خنیفر رییس دانشگاه فرهنگیان در نشست خبری با اصحاب رسانه که امروز در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد، گفت: دانشگاه فرهنگیان در حالیکه برای سال ۹۱ حدود ۲۱ هزار دانشجو را جذب کرد، اما در سال ۹۶ تنها ۳ هزار دانشجو را جذب کرده که تاکنون دلیلی برای این کاهش پذیرش پیدا نکرده ایم.
وی با بیان اینکه طی چند سال اخیر دانشگاه فرهنگیان فقط ۱۲ هزار دانشجو را جذب کرده است، ادامه داد: از ۹۸۰ هزار معلم شاغل در سال ۹۲، حدود ۳۲۰ هزار معلم بازنشسته شدند، این در حالی است که تعداد دانش آموزان از ۱۴.۵ میلیون نفر به ۱۷ میلیون نفر افزایش پیدا کرده است و این امر باعث شد در سال ۹۷ با کمبود حداقل ۸۰ هزار معلم روبرو باشیم.
وی با اشاره به دانش آموختگی ۱۷ هزار دانشجو در سال ۹۷، عنوان کرد: برای سال تحصیلی آینده، علاوه بر ۱۵ هزار نفری که از طریق ماده ۲۸ پذیرش می‌شوند و ۱۵ هزار نفر از طریق کنکور به این دانشگاه می‌آیند.
خنیفر در خصوص اشتغال فارغ التحصیلان رسمی آزمایشی افزود: مصاحبه و گزینش افراد در رابطه با استخدام مربوط به وزارتآموزش و پرورش است و آموزش در ارتباط با ماست و حتی در زمانی هم که افراد وارد دانشگاه می‌شوند مصاحبه و گزینش این افراد برای تحصیل در دانشگاه توسط سازمان سنجش انجام می‌شود.
وی برای تجهیز امکانات گفت: ما بالای ۴۰ درصد از آشپزخانه‌های مراکز دانشگاه فرهنگیان را مکانیزه کردیم این در حالی است که هنوز دانشگاه شهید بهشتی با تمام امکانات مجهز به کمد نیست.
رییس دانشگاه فرهنگیان به تغییر سرفصل‌های آموزشی اشاره کرد و گفت: علاوه بر ۱۶ ماده رشته آموزشی ۳ رشته دیگر نیز به دانشگاه اضافه خواهد شد.
admin3
۱۴ بهمن ۱۳۹۷
123 بازدید