۱۶ بهمن آغاز پذیرش بدون آزمون دانشجوی کارشناسی ناپیوسته در دانشگاههای غیردولتی

دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیر دولتی برای بهمن ماه ۹۷ صرفا با معدل فوق دیپلم دانشجوی کارشناسی ناپیوسته می پذیرند.
ثبت‌نام برای پذیرش دانشجو صرفاً براساس معدل کل دوره کاردانی (فوق دیپلم) در دوره‌های کارشناسی ناپیوسته دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیر دولتی – غیر انتفاعی برای بهمن ماه سال ۱۳۹۷ از سه شنبه ۱۶ بهمن آغاز می شود.
داوطلبان برای اطلاع از رشته‌های تحصیلی مؤسسات پذیرنده لازم است به جدول حاوی کدرشته‌محل‌های مندرج در اطلاعیه مراجعه کرده و ضمن مشخص کردن فقط یک رشته در یک مؤسسه مورد علاقه خود با به‌همراه داشتن مدارک مندرج در اطلاعیه، از تاریخ ۱۶ تا ۲۳ بهمن ۹۷ به مؤسسه آموزش عالی غیر انتفاعی محل پذیرش رشته تحصیلی مورد تقاضا مراجعه کنند.
بر اساس مصوبه جلسه شانزدهم شورای سنجش و پذیرش دانشجو ۱۲ دی ماه ۹۷، داوطلبان علاقه‌مند به تحصیل در کدرشته‌محل‌های تحصیلی کارشناسی ناپیوسته دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی غیر دولتی – غیر انتفاعی در سال ۱۳۹۷ (اعم از داوطلبانی که در پذیرش دوره‌های مذکور ثبت‌نام کرده و یا ثبت‌نام نکرده‌اند) می توانند در این رشته ها ثبت نام کنند.
براساس این مصوبه در این مرحله پذیرش دانشجو منحصراً برای کدرشته‌محل‌هایی که ظرفیت آنها در مرحله تمدید پذیرش ثبت‌نام در مهر ماه سال ۱۳۹۷ خالی مانده است صورت می گیرد و شامل کدرشته‌محل‌هایی که ظرفیت آنها تکمیل شده است، نخواهد بود.
متقاضیان باید حداکثر تا پایان نیمسال اول سال تحصیلی ۹۸ – ۱۳۹۷ (حداکثر تا تاریخ ۳۰ بهمن ۹۷) دارای مدرک کاردانی (فوق دیپلم) باشند.
داوطلبان باید در زمان اعلام شده مدارک خود را برای بررسی به مؤسسه محل تقاضا تحویل دهند. پس از بررسی مدارک درصورت داشتن شرایط از داوطلب برای تکمیل فرم تعهد (برای جلوگیری از ثبت مشخصات داوطلب در چند کدرشته‌محل و یا چند مؤسسه) دعوت به‌عمل خواهد آمد.
در این مرحله لازم است داوطلبان بابت هزینه ثبت‌نام نسبت به پرداخت مبلغ ۲۷۰ هزار ریال (۲۷ هزار تومان) از طریق سیستم پرداخت الکترونیکی در سایت این سازمان اقدام کنند.
هر داوطلب منحصراً مجاز است یکی از کدرشته‌محل‌های مؤسسه مورد علاقه خود را انتخاب کند.
داوطلبان باید در زمان ثبت اطلاعات در سامانه مربوط از طریق مؤسسات ذیربط، در خصوص کدرشته‌محل مورد علاقه خود دقت و توجه لازم را به‌عمل آورند. بدیهی است پس از ثبت کدرشته‌محل، تغییر و یا تعویض آن برای داوطلبان امکان‌پذیر نخواهد بود.
آن‌دسته از داوطلبانی که قبلاً در ردیف پذیرفته‌شدگان نهایی دوره‌های کارشناسی ناپیوسته آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۳۹۷ (اعم از  قبولی شهریورماه و یا مرحله تکمیل ظرفیت نیمسال اول) قرار گرفته‌اند، چنانچه در این مرحله متقاضی ثبت‌نام و ادامه تحصیل باشند و در یکی از مؤسسات ثبت‌نام کنند، قبولی قبلی آنان در مراحل قبلی لغو خواهد شد.
پاسخگویی به اعتراضات داوطلبان درخصوص عدم پذیرش آنها به عهده مؤسسات ذیربط خواهد بود و داوطلبان از مراجعه و یا مکاتبه با این سازمان خودداری کنند.
متقاضیان «مرد» باید در زمان ثبت‌نام و شرکت در این مرحله، از نظر نظام وظیفه منعی برای ادامه تحصیل نداشته باشند.
پس از انجام ثبت‌نام، افراد به عنوان پذیرفته شده مشروط (در مؤسسه‌ای که به آن مراجعه کرده‌اند) تلقی میشوند و شروع به تحصیل آنان تا زمان تأیید نهایی این سازمان به صورت مشروط خواهد بود.
پس از پایان مهلت مقرر در این اطلاعیه، مؤسسات مجاز به ثبت‌نام از متقاضیان نخواهند بود و هیچ اقدامی از سوی این سازمان برای متقاضیانی که بعد از تاریخ تعیین شده مراجعه کنند نیز صورت نخواهد پذیرفت.
مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام:
۱- اصل مدرک فارغ‌التحصیلی دوره کاردانی (فوق دیپلم) و یا گواهی اتمام دوره کاردانی حداکثر تا پایان نیمسال اول سال تحصیلی ۹۸ – ۱۳۹۷ (حداکثر تا تاریخ ۳۰ بهمن ۹۷).
۲- اصل تأییدیه معدل فارغ‌التحصیلانی که تاکنون گواهینامه پایان تحصیلات دوره کاردانی برای آنان صادر نشده است.
۳- مدرک وضعیت نظام وظیفه (برای برادران).
۴- شش قطعه عکس ۴×۳ تمام رخ تهیه شده در سال جاری.
۵- اصل شناسنامه و دو برگ تصویر از تمام صفحات آن.
۶- اصل کارت ملی و دو برگ تصویر از پشت و روی آن.
admin3
۱۵ بهمن ۱۳۹۷
98 بازدید