ارائه ساختار مناسب برای مدیریت ناوگان حمل ونقل جاده ای در شرایط بحران


در حال بارگذاری
۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
4.60MB
234
191 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

کشور پهناور ایران سرزمینی با ویژگیهای خارق العاده طبیعی است .این کشور بدلیل شرایط جغرافیایی خاص همواره در معرض انواع بلایا وحوادث طبیعی قرا ر دارد .روزی نیست که گوشه ای از کشور دستخوش یکی از حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله و طوفان واقع نشود . متأسفانه بدلیل عدم برنامه ریزی دقیق در سطح ملی گاهی اوقات بعضی از این حوادث منجر به فاجعه های بزرگ و ملی می شود .

بلایای طبیعی که معمولاً موجب بروز بحرانها یی بزرگ یا کوچک می شوند در محدوده تأثیر خود و در فاصله زمانی بسیار کوتاه موج سنگینی از انواع تقاضا را پدید می آورند . این تقاضاها از نظر نوع و گستردگی بستگی به نوع و شدت بحران دارند . هر یک از بحرانهای طبیعی مانند سیل ، زلزله ، طوفان و….یا بحرانهایی مانند جنگ ، بیماریهای واگیر و … تقاضاهایی متناسب با خود دارند .

در تمامی آنها لجستیک به عنوان یکی از ارکان حیاتی پاسخگویی به بحران، خود نمایی می کند . آنچه که در این زمینه اهمیت بسیار زیادی دارد این است که برای پاسخگویی به این موج گسترده و سنگین تقاضاهایی که پدید آمده است لازم است که با همان سرعت، ظرفیت ارائه سرویس دهی و کمک رسانی را افزایش داد وچون موج تقاضای فوق الذکر گذرا می باشد ، ظرفیت ایجاد شده نیز باید بتواند به سرعت به حالت نرمال وعادی خود برگردد زیرا در غیر اینصورت هزینه های بالاسری زیادی به جامعه تحمیل می شود.

مسئله افزایش وکاهش ظرفیت پاسخگویی به تقاضاهای ناشی از بحران نیاز به سیستمی بسیار پویا ، فعال وقابل انعطاف دارد .این سیستم باید به گونه ای باشد که ضمن اینکه قدرت استفاده از کوچکترین تواناییها و پتانسیلهای ملی را داشته باشد ، بتواند همان طور که گفته شد باهمان سرعتی که ظرفیت خود را افزایش داده ، آنرا کاهش دهد و شرایط را به حالت نرمال برگرداند .

این سیستم هر شکل وقالبی که داشته باشدمطمئنا لجستیک از شاخه های مهم آن است ودر شاخه لجستیک نیز زیر شاخه حمل ونقل نقش حیاتی بازی می کند واصلاً شاید بتوان گفت که افزایش ظرفیت پاسخگویی و اعمال مدیریت بدون وجود ناوگان حمل ونقل و ترابری و اعمال مدیریت بر ناوگان حمل ونقل امکان ندارد .

در این این پایان نامه با سیری منطقی از تعریف مفهوم بحران شروع کرده و سپس نقش لجستیک و سیستمهای مختلف آنرا بررسی شده است و با توجه به تجربیات بحرانهای رخ داده در کشور و تجربیات دفاع مقدس به نقش نیروهای نظامی در سطوح بالای وقوع بحران توجه خاص گردیده است.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.