ارزیابی و مدلسازی خواصرئولوژی قیرهای اصلاح شده و پیر شده


در حال بارگذاری
۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
1.85MB
186
217 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

ارزیابی خواص رئولوژی قیر می تواند منجر به شناخت بهتر این ماده از لحاظ کاربرد آن در روسازی آسفالتی باشد. با استفاده از این خواص می توان معیارهای خستگی و شیارشدگی را کنترل کرد. ارزیابی و مدلسازی خواص رئولوژی قیرهای اصلاح شده باماده پلیمری (SBS و پودر لاستیک) و قیرهای پیر شده تحت دستگاهای آزمایشگاهی رئومتر برشی دینامیکی DSR پروسه ای می باشد که در این پروژه به آن پرداخته خواهد شد.

. پودر لاستیک از لاسیک بازیافتی بدست آمده و به حفاظت محیط زیست کمک می کند. SBS از جمله با اهمیت ترین مواد پلیمری اصلاح کننده قیر می باشد. از جنبه های مجهولی که منجر به انجام این پروژه آزمایشگاهی و تحقیقاتی شده این می باشد که تا کنون در تحقیقات و مطالعات انجام شده، آزمایشات و ارزیابی های مربوط به خواص رئولوژی قیر و کنترل معیارهای خستگی و شیارشدگی بندرت برای قیرهای پیر شده انجام شده و همچنین این آزمایشات در دمای ثابت و در رنج فرکانسی خاص (sweep frequency) و یا در فرکانس ثابت و در رنج دماهای خاص (sweep temperature) انجام شده است. در این پروژه آزمایشات رئولوژی نمونه قیر خالص اولیه و قیرهای اصلاح شده و پیر شده در هردو حالت (sweep frequency) و (sweep temperature) انجام شده است.

در این تحقیق آزمایشگاهی دادها بصورت پارامترهای مربوط به معیارهای خستگی و شیارشدگی در معادلات مربوطه مدلسازی می شوند.از نمودارهای master curve دردمای مرجع ثابت و همچنین نمودارهای هیستوگرام مربوط به مقایسه دماهای آستانه شیار شدگی و خستگی برای آنالیز و مقایسه نتایج حاصل از آزمایشات استفاده می شود.

نتایج حاصل از این مدلسازی ها نشان دهنده این می باشند که اولا”مواد افزودنی فوق در قیر به عنوان مواد اصلاح کننده، مقاومت در برابر خستگی و شیارشدگی را نسبت به قیر خالص بهبود می دهند. ثانیا” استفاده از ماده اصلاح کننده SBS نسبت به پودر لاستیک مقاومت در برابر شیار شدگی را بهتر بهبود می دهد. و ثالثا” استفاده از ماده اصلاحی پودر لاستیک نسبت به SBS مقاومت در برابر خستگی را در قیر بهتر بهبود می دهد.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.