استفاده از مهاربندی فولادی در بهسازی لرزه ای قابهای خمشی بتن مسلح


در حال بارگذاری
۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
2.82MB
109
191 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

دلایل مختلفی برای نیاز به مقاوم سازی سازه های موجود وجود دارد. از جمله این دلایل می توان به نیاز به مقاوم سازی سازه های آسیب دیده در اثر زلزله، و یا پدیده های طبیعی دیگر و یا نیاز به تقویت ساختمان هایی که اساساً بر طبق آیین نامه خاصی طراحی نشده و بنا به کاستی هائی آسیب پذیر تشخیص داده شده اند اشاره نمود.

در سالهای اخیر روشهای مختلفی برای مقاوم سازی سازه های بتنی ارائه شده است که در این میان استفاده از مهارتبندهای فولادی برای افزایش مقاومت، سختی و شکل پذیری این سازه ها مورد توجه قرار گرفته است، یکی از ضعفهای این روش نبود یک دستورالعمل مدون جهت تحلیل، طراحی و اجرای این سیستم جدید می باشد، که دلیل این مسئله پیچیدگی سیستم و مسائل مرتبط با آن، از جمله اندرکشن میان قاب بتنی و مهاربند فولادی با مودهای رفتاری متفاوت می باشد. در فصل اول این سمینار انواع روش های مختلف بهسازی لرزه ای سازه های بتنی از قبیل تقویت موضعی، که شامل استفاده از الیاف FRD و جاکت های بتنی و فولادی می باشد، افزودن اعضای سازه های جدید شامل دیوارهای برشی بتنی و فولادی و مهاربندهای فولادی و همچنین کاهش نیروهای وارد بر ساختمان در هنگام زلزله معرفی شده اند.

در فصل دوم تاریخچه ای از تحقیقات تئوری و آزمایشگاهی مربوط به مقاوم سازی سازه های بتنی با استفاده از مهاربندهای فولادی ارائه شده است، در فصل سوم انواع مختلف مهاربندهای فولادی شامل مهاربندهای هم محور (CBF)، مهاربندهای زانوئی (KNF) و مهاربندهای برون محور (EBF) معرفی شده و رفتار هر یک از آنها در قاب بتنی در غالب مقایسه پارامترهایی از جمله ظرفیت باربری، سختی و طاقت، شکل پذیری، ضریب رفتار و مودهای خرابی، فرآیند ترک خوردن و گسترش ترک ها و شکل گیری مفاصل پلاستیک در سازه بررسی شده و نتایج حاصل از آزمایشات ارائه شده است.

در فصل چهارم اتصالات قاب بتن مسلح به مهاربندی های فولادی بررسی شده و رفتاری تعدادی از اتصالات متداول پیشنهاد شده در غالب نتایج آزمایشگاهی با مقایسه پارامترهای مختلف ارزیابی شده است و بلاخره در فصل پنجم رفتار قاب خمشی بتن مسلح و مهارتبند فولادی بطور منفرد و نیز اندرکش میان این دو سیستم بررسی شد، همچنین عوامل موثر بر تعیین ضریب رفتار این سیستم ترکیبی با استفاده از نتایج آزمایشگاهی ارائه شده و در پایان ضریب رفتار آزمایشی پیشنهاد شده توسط دو آئین نامه معتبر UBC و Euro code مورد مقایسه قرار گرفت.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.