امکان سنجی ایجاد ترمینال کانتینری خشک در پس کرانه (Dry Port) و سیستم جابجایی کانتینر در بین بندر و ترمینال کانتینری خشک


در حال بارگذاری
۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
7.25MB
281
399 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

در سالهای اخیر تجارت کانتینری جهانی با نرخ بالایی رشد کرده است و به نظر می رسد این روند همچنان ادامه داشته باشد. بنابراین هر بندر مهم به منظور باقی ماندن در عرصه رقابت جهانی باید ظرفیت مواجهه با تقاضای انبارش و ارائه خدمات خود را افزایش دهد. یکی از روشهای ممکن به منظور کاهش فشار ناشی از نیاز به گسترش فضای فیزیکی در پایانه ها استفاده از یک بندر خشک در پس کرانه می باشد. بنادر خشک یا داخلی، پایانه های داخلی ترکیبی کالا می باشند که در بعضی از کشورها به منظور مواجهه با این گونه مشکلات ایجاد شد ه اند. در غالب موارد دارای ارتباط مستقیم و برنامه ای ریلی با یک یا چند بندر ساحلی است. بخش اعظمی از خدمات گسترده صورت گرفته در بنادر ساحلی قابلیت ارائه در بنادر خشک را دارند. عملکرد یک بندر خشک/ داخلی می تواند بسیار کارامد گردد در صورتیکه کلیه خدمات و وظایف مرتبط با پردازش،
زمان بندی، انبارش و انتقال کانتینرها در بین بندر خشک و پایانه های کانتینری ساحلی به صورت خودکار انجام گیرند. در این تحقیق، یک چارچوب کاربردی به منظور «امکان سنجی ایجاد ترمینال کانتینری خشک در پس کرانه (Dry Port) و سیستم جابجایی کانتینر در بین بندر و ترمینال کانتینری خشک» پیشنهاد شده است. به عنوان مطالعه موردی، پس کرانه بندر شهید رجایی، مهمترین بندر کانتینری کشور- عملکرد سال ۲۰۰۸ برابر ۲ میلیون TEU- با استفاده از چارچوب پیشنهادی ارزیابی و تحلیل شده است. نتایج شبیه سازی با نرم افزار ED بیانگر قابلیت اجرایی سیستم پیشنهادی ACTIPOT می باشد که می تواند همچون راهکاری به منظور تداوم رقابت پذیری و افزایش ظرفیت بندر شهید رجایی در نظر گرفته شود.

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.