امکان سنجی فنی – اقتصادی کاربرد روسازی های ماندگار در ایران


در حال بارگذاری
۲۳ فروردین ۱۳۹۷
doc
6.85MB
146
278 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

روسازی ها معمولا تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارند که در عمر آنها تاثیر دارد. از آنجا که یک راه از مناطق مختلفی عبور می کند که خاک بستر، نوع و حجم ترافیک و شرایط اقلیمی این مناطق بایکدیگر متفاوت است، لذا معایب و نواقص گوناگون در طولهای مختلف یک راه بوجود می آید که در صورت عدم رسیدگی، ارزیابی و مرمت آنها، باعث خرابی سریع جاده شده و نابودی سرمایه های عظیم ملی و عدم رضایت استفاده کنندگان را در بر خواهد داشت، لذا روسازی با کیفیت مطلوب و با عمر مناسب پیوسته مد نظر بوده است و مواردی که منتهی به افزایش دوام، کیفیت و عمر روسازیهای آسفالتی میگردد، همواره مورد توجه متخصصان و دست اندرکاران صنعت راهسازی بوده و آنها با انجام تحقیقات و مطالعات آزمایشگاهی و میدانی هر روز بر آنند تا دوره بهره برداری روسازیها را افزایش دهند.

با افزایش ترافیک و نیز افزایش هزینه های نگهداری روسازی، محققان به طرح و اجرای روسازیهایی اقدام نمودند که بتواند دوره عمر بیشتری را نسبت به روسازیهای موجود داشته و در طول این دوره، قابلیت خدمت دهی مناسب به ترافیک بیشتر را بدون نیاز به نگهداری سازه ای داشته باشد. این موارد سبب شد تا روسازی هایی تحت عنوان روسازیهای ماندگار و روسازیهای با عمر بالا معرفی شوند.

تلاشهای اخیر در انتخاب مواد، طراحی مخلوط، آزمایش های عملکردی و طراحی روسازی روشی را پیشنهاد می کند که از سازه های روسازی آسفالتی، عملکردهایی با عمر بالا بدست می آورد ( بیشتر از ۵۰ سال ) تا زمانی که رویه روسازی به صورت دوره ای جایگزین شود.

روسازی ماندگار از لایه های چندگانه آسفالت بادوام استفاده می کند تا یک جاده ایمن، صاف و با عمر بالا بدست آید. طراحی با یک لایه تحتانی محکم که هنوز انعطاف پذیر است آغاز می شود که در برابر کرنش کششی به وجود آمده توسط ترافیک و همین طور شیار شدگی روسازی در مسیر چرخ مقاومت می کند. آسفالت باید ضخامت کافی داشته باشد تا در برابر خمش مقاومت کرده و از ترک در پایین لایه آسفالتی جلوگیری شود.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.