اندرکنش سد وزنی و مخزن تحت نیروی زلزله


در حال بارگذاری
۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
2.41MB
171
337 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

پس از آسیب دیدگیِ چند سد بزرگ بر اثر زلزله در سالهای آغازین دهه هفتاد میلادی، توجه بسیاری از پژوهشگران به مسأله تحلیل لرز های سدهای بتنی با در نظر گرفتن اثرات اندرکنشی سد، مخزن و سنگ پی معطوف گشت که این امر تاکنون، سبب پیشرفتهای شگرفی در زمینه مورد بحث و ارائه راهکارهای فراوانی، در جهت مدلسازیِ هر چه دقیقترِ رفتارِ این مجموعه پیچیده گردیده است. در این میان، تحلیل اندرکنش دینامیکی سد و مخزن نامحدود، به دلیل اهمیت بیشتر، حجم قابل توجهی از تحقیقات انجام گرفته را به خود اختصاص داده است.

در اغلب موارد، مخزن پشت سد دارای طول بسیار زیادی بوده، بطور معمول، محیطی نیمه بینهایت پنداشته می شود و راهکارهای خاصی، برای تحلیل می طلبد. شایان توجه است، یکی از روشهای مناسب تحلیل این گونه محیطها، بکارگیری المانهای نیمه بینهایت می باشد.

این المانها، که برای مسائل سه بعدی و دو بعدی، به ترتیب، ماهیتی دو بعدی و یک بعدی دارند، رفتار مصالح را در جهت شبک هبندی شده به صورت تقریبی و در جهت عمود بر آن (که المان دارای طول بینهایت است)، به شکلی دقیق و غیرعددی، مدلسازی می کنند. اما از آنجا که المانهای نیمه بینهایت سیال، ماهیتی وابسته به فرکانس دارند، بکارگیری آنها در تحلیلهای حوزه زمان امری غیرممکن است.

هدف اصلی از انجام این پایا ننامه، استفاده از نر مافزار ANSYS برای مدلسازی مخزن نیم هبینهایت پشت سدهای وزنی و تحلیل دقیق اندرکنش سد  مخزن است. برای این منظور، پس از مرور پاره ای تحقیقات انجام شده تاکنون، معادلات ریاضی حاکم بر رفتار سد و مخزن تشریح می گردد. در ادامه با معرفی اجمالی نرم افزار ANSYS راهکارهای مدلسازی مخزن نیمه بینهایت دو بعدی با آن ارائه می شود. پس از آن، مدلهای اجزای محدود مورد استفاده برای تحلیل سد وزنی (در دو حالت اید هآل و واقعی)و همچنین مخزن تشریح شده

و نتایج حاصل از آنها درج می گردد. این پایان نامه، با ارائه نتایج حاصل از تحلیلهای عددی و پیشنهادهایی برای کارهای آتی به اتمام می رسد.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.