بررسی تأثیر تیپ بندی المانهای سازه ای در رفتار لرزهای ساز ههای بتن آرمه


در حال بارگذاری
۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
1.47MB
147
140 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

یکی از مسائلی که رفتار لرز های سازه ها را تحت تأثیر قرار داده و طراحی را بدان وابسته می سازد تیپ بندی المانهای سازهای به هنگام آنالیز و طراحی سازه میباشد. این نوع تیپ بندی بیشتر به خاطر سهولت اجرا و سادگی کار صورت میگیرد. در این پایان نامه به بررسی تاثیر این تی پبندی در سازه های قاب خمشی بتن آرمه پرداخته شده است. در این تحقیق به بررسی تاثیر تیپ بندی اعضاء بتنی شامل ستونها بر روی رفتار ۸ و ۱۲ طبقه بتن آرمه و پاسخ های سازه نظیر حد اکثر تغییر ، غیر خطی سازههای ۴ مکان ، شاخصهای خسارت و … )با تیپ بندی و بدون تیپ بندی(  پرداخته شده است تا نتایج مثبت و منفی این تیپ بند یها که هم اکنون در طراحی و اجرای سازه کاملاً مرسوم می باشد روشن گردد.

سازههای مورد نظر تحت رکورد زلزله طبس با شتابهای حداکثر pga متفاوت مورد تحلیل دینامیکی غیرخطی قرار گرفته و شاخص های خسارت به تفکیک طبقات و شاخص های کلی خسارت بر مبنای شاخص خسارت park-ang-wen محاسبه و ارائه شده است. از نتایج تحلیل مشاهده می شود، تاثیر تیپ بندی در pga  کمتر از ۵/۰ gدر خسارت کلی سازه غیر محسوس، اما در pga های بزرگتر سازه های تیپبندی شده عمدتاً دچار خسارتهای بیشتری می شوند تیپ بندی المان های ساز های باعث تمرکز انرژی و خسارت در المانهایی می شود که نسبت نیروی موجود به ظرفیت المان در تراز بالا تری قرار دارند؛ این پدیده باعث ایجاد طبقات نرم در سازه گردیده و در غالب اوقات باعث افزایش خسارت کلی سازه میگردد.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.