بررسی تاثیر جانمایی میراگرها بر روی یک ساختمان خاص و مقایسه نتایج آنها


در حال بارگذاری
۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
11.4MB
180
196 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

میراگر های انرژی به عنوان یکی از بهترین راه های مقابله در برابر نیروی زلزله بوده که چند سالی است در دست مطالعه و بررسی می باشد. چند نمونه اجرایی از طراحی و مقاوم سازی سازهها با میراگر ها در جهان موجود است، ولی تا کنون هیچ نمونه عملی در ایران اجرا نشده است. در این پروژه به بررسی تاثیر جانمایی میراگرهای جاری شونده فلزی در یک ساختمان هفت طبقه فلزی پرداخته شده است.

برای بررسی بهترین محل قرارگیری میراگرها ۲۰ حالت مختلف مد نظر قرار گرفت که در ۱۰ حالت اول در هر طبقه دو میراگر و در ۱۰ حالت دوم در هر طبقه یک میراگر با چیدمان های مختلف قرار داده شده است. در همگی این حالات مقدار سختی و نیروی جاری شدن میراگر ها در هر طبقه ثابت بوده و تنها این مقدار بین میراگر های موجود در آن طبقه تقسیم شده است. سازه اصلی به دو صورت مختلف طراحی گردید، در حالت اول سازه برای تحمل تمامی نیروی زلزله استاتیکی طراحی شده و میراگرها برای بالا بردن سطح عملکرد مورد استفاده رار گرفتند و در حالت دوم، سازه برای تحمل دو سوم نیروی زلزله استاتیکی طراحی شده و میراگر ها برای مقاوم سازی در سازه قرار گرفته اند.

برای بدست آوردن مشخصات میراگر مورد نیاز از نتایج آزمایشات آقای ویتاکر و همکارانش در دانشگاه بریکلی کالیفرنیا در سال ۱۹۸۶ استفاده شده است.  دو نوع تحلیل بار افزون و تاریخچه زمانی برای بدست آوردن تعداد مفاصل پلاستیک، محل قرارگیری مفاصل، رفتار هیسترتیک میراگر ها و … به وسیله نرم افزار sap 2000  انجام شده است. نتایج حاصله نشان دهنده آن است که در ساختمانی که برای تحمل تمام نیروی زلزله طراحی شده بود، استفاده از یک میراگر در هر طبقه تاثیر مطلوب تری داشته است. در صورتی که در ساختمان دوم، استفاده از دو میراگر در هر طبقه تاثیر مطلوب تری به جا گذاشته است.

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.