بررسی و تجزیه و تحلیل احداث کانال های آبیاری روی خاکهای متورم شونده


در حال بارگذاری
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
9.36MB
163
224 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

کانال های انتقال آب در شبکه های آبیاری، از جمله سازه هایی می باشند که در بیشترطول خود بر روی خاک قرار می گیرند و جهت احداث کانال با یستی خصوصیات ژئوتکنیکی خاک به دقت بررسی گردد . هر ساله تعداد بسیار زیادی از سازه های جدید برروی خاکهای متورم شونده ساخته می شوند .

عموم  بالغ بر ۶۰ % از این سازه ها متحمل خسارتهای کوچک از قبیل ترک می گردندو حدود ۱۰ درصد از این سازه ها به شدت آسیب می بینند که دیگر قابل تعمیر نیستند. رفتارهای مختلف خاک بستر کانالها که سازه های سبکی می باشند از جمله تورم ، واگرایی و نشست، مشکلات گوناگونی را برای آنها ایجاد می کنند .

لایه های بالای دشت تبریز عموما” متشکل از ریز دانه ها ئ اکثرا” رسی می باشند . مطالعات مکانیکئخاک نشان می دهد که تغییرات پتانسیل تورم در این منطقه نسبتا” گسترده می باشد . به این معنی که پتانسیل تورم از مقادیر ناچیز تا بالا در حال تغییر می باشد. بعضی از قسمتهای کانال اصلی آجی چای متحمل ترکها و بالا آمدگیهایی شد که بعد از بررسی ها و آزمایشها این مشکلات به بحث تورم خاک نسبت داده شد.

در این مقوله به بررسی این مشکل پرداخته می شود . آزمایشهای انجام یافته مورد تحلیل قرار گرفته است و پیشنهادات ارائه شده برای جلوگیری و تقلیل اثر این پدیده مورد بحث و بررسی قرارمی گیرد.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.