بررسی خواص مکانیکی بتن خودتراکم و خودتراکم مقاومت بالا


در حال بارگذاری
۲۳ دی ۱۳۹۶
doc
13MB
99
245 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

در سال های اخیر نیاز به احداث ساختمانهائی که حجم زیادی دارند مانند سدها، پل های بلند و … روز به روز بیشتر می شود. بتن پدیده ای است که در محدوده وسیعی از انواع و اندازه سازه ها کاربرد دارد. باتوجه به پیشرفت علم و تکنولوژی در قرن اخیر، علم شناخت انواع بتن و خواصی آن ها نیز توسعه قابل ملاحظه ای داشته است. امروزه انواع مختلف بتن با مصالح مختلف تولید و استفاده می شود و هر یک خواصی و کاربری مخصوصی به خود را داراست که یکی از انواع آن بتن خودتراکم می باشد که بدون نیاز به هیچ ویبره داخلی یا ویبره بدنه قالب تحت اثر وزن خود متراکم می شود. این ویژگی بتن کمک شایانی به اجرای عناصر سازه ای بخصوصی با تراکم زیاد آرماتور خواهد نمود و بتنی است که مثل عسل جریان می یابد و پس از قرارگیری، سطحی نزدیک به افقی می سازد.

بتن مذکور علاوه بر سیمان پرتلند، شن، ماسه و آب، مصالح دیگری از قبیل فوق روان کننده ها و مواد سیمانی متمم و پرکننده های بدون اثر سیمانی و افزودنیهای اصلاح کننده ویسکوزیته، عوامل محبوس کننده هوا، کندگیر کننده ها یا عامل های کنترل هیدراتاسیون جهت بهبود خواصی بتن نیز می باشند. عامل بسیار مهمی که باعث می گردد تا بتن خودتراکم رفتار متفاوتی از دیگر بتن ها داشته باشد به درصد مصالح بکار رفته در این بتن و نسبت بکارگیری آنها در طرح اختلاط مربوط می گردد.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.