بررسی درهم تنیدگی اتم و فوتون با رهیافت مدل جینز – کامینگز


در حال بارگذاری
۱ آذر ۱۳۹۶
doc
16MB
130
250 بازدید
۲۷۵۰۰ تومان
خرید

در سالهای اخیر کاربردی از مکانیک کوانتومی که نظریه اطلاعات کوانتومی نامیده می شود، توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. درهم تنیدگی کوانتومی نقش اساسی را در بیشتر پروتکل های مربوط به اطلاعات کوانتومی بازی می کند. از این رو دانستن این که آیا سیستم درهم تنیده است یا خیر، یا میزان درهم تنیدگی چقدر است، اهمیت فراوانی دارد.

در این رساله میزان درهم تنیدگی برای هر کدام از سیستم های اتم- فوتون و زوج کوبیت، با استفاده از معیار های مختلف از قبیل آنتروپی فون- نیومان، تلاقی،منفی بودن  و اطلاعات فیشر اندازه گیری شده اند و میزان قدرت اندازه گیری هر معیار مورد سنجش قرار گرفته است.

به سبب اهمیتی که اندرکنش اتم و فوتون در اپتیک کوانتومی دارد و از آنجایی که تاکنون، بهترین مدل برای توصیف این اندرکنش، مدل جینز-کامینگز شناخته شده است به بررسی این مدل پرداخته ایم. قبلا مدل جینز-کامینگز با استفاده از تقریب موج چرخان حل شده است. در این رساله، حل جدیدی از این مدل بدون استفاده از تقریب موج چرخان ارائه شده است و درهم تنیدگی سیستم اتم-فوتون نیز تحت هامیلتونی جینز- کامینگز، بدون استفاده از تقریب موج چرخان اندازه گیری شده و نشان داده شده است که برای ضرایب همبستگی کوچک می توان از تقریب مذکور استفاده کرد در حالیکه با افزایش مقدار ضریب همبستگی، نمودارهای با تقریب موج چرخان تفاوت معنا داری را با نمودارهای بدون این تقریب نشان می دهند. همچنین پدیده ی مرگ ناگهانی درهم تنیدگی در مورد سیستم زوج کوبیت مورد بررسی قرار گرفته و میزان درهم تنیدگی این سیستم با معیار های مختلف اندازه گیری شده است.

روش ها: برای محاسبات و رسم نمودارها از نرم افزارهای Maple  و Matlab استفاده شده است.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.