بررسی رفتار چرخه ای چند اتصال خورجینی


در حال بارگذاری
۸ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
7.43MB
173
243 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

قابهای دارای اتصال خورجینی یکی از سیستم رایج سازه ای در ایران می باشد. در این قابها تیرها از طرفین ستون گذشته و هر تیر روی یک نبشی زیرین قرار م یگیرد. ستونها از نوع دوبل تسمه دار بوده و در محل اتصال دارای یک ورق نسبتاً بلند میباشند به طوری که نبش های زیرین و بالائی را در خود جای میدهد.

آنچه باعث شده است که این نوع اتصال استفاده فراوانی داشته باشد سرعت بالا و سهولت اجرای قابهای خورجینی است. همچنین به علت اینکه در این سیستم نیازی به قطع تیرها در محل اتصال به ستون نمی باشد. استفاده از آن موجب صرفه جوئی در مصرف مصالح می شود.

عملکرد اتصال خورجینی در مقابل بار گذاری زلزله دارای ابهام زیادی است. بر اساس مشاهداتی که از زلزله منجیل صورت گرفته است ساختمانهای دارای اتصال خورجینی آسیب پذیری زیادی داشته اند و علت این امر علاوه بر اجرای ناقص می تواند رفتار ترد و شکل پذیری کم اتصال خورجینی باشد.

خصوصیات این منحنی که بر اساس انجام آزمایش بر روی اتصال خورجینی به دست آمده است مؤید رفتار نامناسب این اتصال در برابر زلزله می باشد. به منظور بهبود در رفتار این نوع اتصال مطالعات زیادی صورت گرفته است که پس از سالها تحقیق و مطالعه راهکارهائی در جهت بهبود رفتار این اتصال ارائه گردید و ضوابط طراحی و اجرای ساختمانهای با اتصال خورجینی ارائه شد.

در این ضوابط جزئیات جدیدی از اتصال خورجینی با عملکرد خمشی و مفصلی ارائه شده است. در این پژوهش به بررسی رفتار اتصالات خورجینی با جزئیات جدید ارائه شده و چند اتصال خورجینی دیگر پرداخته م یشود. در جهت نیل به اهداف خود با استفاده از نرم افزار تحلیلگر۱۰ Ansys به بررسی نظری این اتصالات پرداخته شده است.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.