بررسی روشهای طراحی لرزه ای سازه های مجهز به وسایل جاذب انرژی


در حال بارگذاری
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
6.54MB
144
230 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

اساس روش کنترل ارتعاشی غیرفعال( منفعل) بر مبنای کاهش انرژی ورودی به سازه از طریق نصب قطعاتی در سازه می باشد که نسبت به سایر سیستم های کنترل عملکردی محدودتر ولی اقتصادی تر دارند. اولین دلیل معرفی قطعات اتلاف انرژی در قاب یک سازه، کاهش تغییرمکانها و خرابی از طریق افزایش میرایی و یا اتلاف انرژی که عموماً میرایی نامیده می شود، می باشد.

آیین نامه های موجود وسایل اتلاف انرژی را به سه دسته:”وابسته به تغییرمکان(میراگرهای فلزی و اصطکاکی)”، “وابسته به سرعت (میراگرهای ویسکوالاستیک جامد و مایع و میراگرهای ویسکوز)” و”سایر وسایل” تقسیم می نمایند. هریک از این وسایل دارای عملکردی متفاوت در سازه های مختلف میباشند، ارتفاع سازه نیز در چگونگی عملکرد وسیله تاثیر بسزایی دارد. بطور کلی روشهای ارائه شده توسط آیین نامه های مختلف ازجمله FEMA273 یا FEMA 356 و NEHRP 2000 شامل روشهای استاتیکی خطی، استاتیکی غیرخطی ،دینامیکی خطی و دینامیکی غیرخطی می باشد.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.