بررسی سدهای بتن غلتکی RCC


در حال بارگذاری
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
2.28MB
57
337 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

استفاده از بتن کوبیده غلتکی یا RCC در سالهای اخیر در اغلب نقاط جهان مقبولیت خاصی  یافته است استفاده از بتن غلتکی در ساخت سدهای بتنی دارای مزایای اقتصادی و سرعت عمل قابل ملاحظه ای نسبت به سدهای بتنی معمولی م یباشد و از تجربه ها و تلا شهای موفق سدسازی در دهه اخیر محسوب م یگردد RCC یک نوع بتن خشک و کم سیمان است که دارای اسلامپ صفر و حرارت هیدراسیدن کم می باشد و در حمل و نقل، ریختن و متراکم کردن آن از تجهیزات و ماشین آلاتی استفاده می شود که به طور معمول برای احداث سدهای خاکی و سنگریز های بکار می رود.با توجه به توجیه پذیری اقتصادی اجرای سدهای RCC که شامل،کوتاه کردن دوره اجرا ، فزایش سرعت اجرا ، صرفه جویی در مصرف سیمان و پی آمدهای آن می باشد توصیه می گردد.

بتن های غلتکی معمولا به طور پیوسته در لای ههای سرتاسری در طول سد ریخته می شود می توان برای انحراف رودخانه مجراهایی در داخل بدنه سد تعبیه نمود. مانند دیگر سدهای بتنی ، عبور آب از بالای سد بتنی غلتکی آسیب جدی به آن وارد نم یآورد. این ویژگی فراز بند و دیگر ملزومات سیستم انحراف را تحت تاثیر قرار داده و با کوتاه کردن دوره اجرا خطر سیلاب های شدید را محدود می سازد.

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.