بررسی فنی و اقتصادی مقاوم سازی شالوده پل های بتنی در تهران


در حال بارگذاری
۸ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
5.05MB
224
357 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

پلها عناصر کلیدی بزرگراه ها تلقی می شوند و احداث آنها نسبت به بقیه اجزای راه بسیار پر هزینه و بعلت ظرافت ساختار سیستم سازه ای آنها، آسیب پذیرترین عناصر شبکه ترابری زمینی در برابر زلزله می ب اشند . دراغلب طرح و اجرای پلهای موجود در ایران طراحی لرزه ای منظور نشده است و شالوده پل نیز، بعنوان یکی از اجزای اصلی سازه، از این قاعده مستثنی نیست . مقاوم سازی لرزه ای از جمله راه حلهای ممکن برای حداقل کردن خطرپذیری پلهای موجود نسبت به آسیب پذیری جدی آنها در حین وقوع زلزله می باشد .

دراین پایان نامه ابتدا به تشریح فرآیند آسیب پذیری و مقاوم سازی پل ها بخصوص شالوده آنها ب ا توجه به دو دستورالعمل مقاوم سازی لرزه ای پل هاFHWA و Calterans پرداخته شده است . سپس با انتخاب پل نمونه (پل خیابان ملاصدرا بر روی بزرگراه شهید چمران) با شرایط سازه ای مشابه ۵۰ درصد پل های ساخته شده در تهران، نسبت به کنترل آسیب پذیری و ارائه طرح بهسازی لرزه ای جهت شالوده پل نمونه، با توجه به این دو آیین نامه و ملاحظات طرح لرزه ای AASHTO اقدام شده است . در ضمن همزمان با فرآیند آسیب پذیری و مقاوم سازی شالوده پل نمونه، مقایسه ا ی بین کنترل آسیب پذیری، با استفاده از روشهای طراحی موجود و استفاده از آیین نامه های ذکر شده در بالا، صورت گرفته است .

در پایان با ارائه روش محاسبه نسبت فایده به هزینه، روشی جهت کنترل بهره وری بیشتر در مقاوم سازی و مقایسه اقتصادی روشهای بهسازی لرزه ا ی ارائه شده است .

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.