بررسی نقش خدمات شهری بر عدم تعادل جمعیتی شهر شیراز


در حال بارگذاری
۳۰ آذر ۱۳۹۶
Doc
2.99MB
78
339 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

یکی از معیارهای توسعه ی پایدار شهری توجه به توزیع متوازن جمعیت و میزان و چگونگی توزیع خدمات شهری می باشد که می تواند نقش موثری در جا به جایی فضای جمعیت و تغییرات جمعیتی مناطق شهری داشته باشد . لذا توزیع خدمات شهری باید به گونه ای باشد که عدالت فضایی را برقرار نماید . در این پژوهش به صورت موردی ( مناطق شهر شیراز در ارتباط با ۲۰ نوع خدمات شهری در یک دوره ی زمانی ۱۵ ساله ) مورد بررسی قرار گرفته است اهداف این پژوهش شامل بررسی روند توزیع جمعیت در مناطق شهر شیراز و شناخت اثرات توزیع خدمات در بر هم خوردن تعادل جمعیتی مناطق می باشد.

مقاله بر این فرضیات استوار است که توزیع جمعیت در مناطق شهر دارای یک رونده متوازن نبوده است و این امر ، رابطه مستقیم با توزیع خدمات شهری دارد . برای آزمون فرض اول از ضریب آنتروپی و برای فرض دوم از مدل تبدیل ویلیامسون وضریب همبستگی استفاده شده است .

نتایج حاصل از پژوهش نشان می دهد که جمعیت در مناطق شهر شیراز متعادل پراکنده نشده است درضمن توزیع خدمات در مناطق شهر شیراز براساس مدل ویلیامسون توزیع نا متوازن می باشد و این امربر مهاجرت‌های درون شهری تاثیر گذار بوده است.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.