بررسی نقش مشخصات بار و مصالح در افزایش عمر خستگی روسازیهای انعطاف پذیر و ارائه راهکارهای مناسب


در حال بارگذاری
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
2.66MB
294
194 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

خرابی خستگی یکی از شایعترین خرابیهایی است که در روسازیهای انعطاف پذیر بصورت ترکهای خستگی که عموما به ترکهای پوست سوسماری موسوم هستند ظاهرمی شود.بدلیل اینکه علت عمده بروز این خرابی تکرار بارهای وارد بر سیستم روسازی و ایجاد خستگی در لایه رویه آسفالتی است پارامتری تحت عنوان عمر خستگی معرفی شده که نشانگر تعداد تکرار بار محور استاندارد تا بروز درصد مشخصی از این خرابی دررویه است.

بنابر این هر چه عمر خستگی زیاد تر باشد خرابی خستگی دیرتر رخ داده و بالتبع عمر خدمت دهی روسازی بیشتر خواهد بود .از آنجائیکه علت ایجاد خرابی خستگی کرنش کششی در زیرلایه آسفالتی است پارامترعمرخستگی به این کرنش وابسته است.اینکرنش نیزهمانند سایر واکنشهای سیستم روسازی به مشخصات بارهای اعمال شده وهمچنین خصوصیات سیستم روسازی وابسته است .

در این تحقیق هدف بررسی حساسیت عمر خستگی روسازیهای انعطاف پذیر نسبت به مشخصات بارهای وارده و همچنین مشخصات سیستم روسازی است. برای این منظور از روش شبیه سازی کامپیوتری سیستم روسازی تحت بارهای وارده استفاده شده است . بدلیل اینکه عموما نرم افزارهای مدلسازی روسازی موجود براساس یکی از دو روش تئوری ارتجاعی لایه ای و یا اجزا محدود تدوین شده اند در این تحقیق از هر دو روش استفاده شده است. به این ترتیب امکان مقایسه نتایج این دو روش نیز میسر شده است .

برای این منظور از نرم افزار KENLAYER(مبتنی بر تئوری ارتجاعی لایه ای) و MICHPAVE (مبتنی بر اجزا محدود) برای تحلیل روسازی استفاده شده و برای پیش بینی عمر خستگی نیزاز مدل ارائه شده توسط انستیتو آسفالت استفاده گردیده است .

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.