بررسی و مقایسه نرم افزارهای طراحی سدهای انحرافی و ارائه یک نرم افزار پیشنهادی به منظور طراحی سدهای انحرافی کوچک


در حال بارگذاری
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
9.33MB
201
202 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

با توجه به محدودیت منابع آب ناشی از موقعیت جغرافیایی و وضع اقلیمی کشورمان ، ناگزیر به استفاده بهینه از منابع آب موجود هستیم. یکی از روشهای اساسی و زیربنایی در بهره برداری از منابع آب ، مهار آبهای سطحی میباشد. مهار آبهای سطحی و احداث سدهای مخزنی و آب بندها و بندهای انحرافی از زمانهای دور مورد توجه مردم کشورمان بوده است . در سالهای اخیر استفاده از جریانهای موجود رودخانه ها همزمان با استفاده از رودخانه ها بعنوان مجرای انتقال آبهای ذخیره شده در سدهای مخزنی ، مجددًا مطرح گردیده و در این زمینه اقدامات و

سرمایه گذاریهای بسیاری برای احداث ساز ه های آبگیری از رودخانه ها انجام شده است . هرچند سرمایه گذاریهای مذکور در این مدت کوتاه ، بسیار ثمربخش بوده و نقش مؤثری در احداث و بهر ه برداری از تأسیسات آبگیری داشته است ، ولی نسبت به سطح اراضی آبی که با انهار سنتی آبیاری م ی شوند و حجم آبی که بوسیله این انهارمنتقل می گردند ، بسیار ناچیز میباشند. با توجه به موارد فوق و ضرورت بهره برداری هرچه بیشتر از پتانسیل آبهای جاری در کشور ، لزوم تبدیل سیستمهای نامطمئن سنتی به تأسیسات مدرن و مطمئن آبگیری (سدهای انحرافی ) که با رعایت کل یه اصول و ضوابط فنی و اقتصادی طرح می شوند ، احساس می گردید.

وابستگی شدید اجزاء مختلف سدهای انحرافی به یکدیگر و ضرورت انجام آزمونهای متفاوت و متعدد برای به انجام رساندن طرح سدهای انحرافی ، موجب صرف هزینه و زمان زیادی می گردد . در عین حال عدم وجود استاندارد و شیوه مشخص محاسباتی ، کنترل کارهای انجام شده را با دشواری روبرو می سازد . با توجه به موارد فوق و به منظور کاهش زمان و هزینه های طراحی و افزایش دقت محاسبات و همچنین ارائه شیوه ای واحد برای انجام محاسبات هیدرولیکی و پایداری سرریز و مجرای تخلیه رسوبات سدهای ا نحرافی ، نیاز به حل خودکار

محاسبات هیدرولیکی و پایداری سدهای انحرافی احساس م ی گردید . در این رساله ، سدهای انحرافی که سرریز آنها به صورت بتنی وزنی احداث می گردند مورد مطالعه و حل قرار گرفته ا ند . هدف از این رساله و ایجاد بسته های نرم افزاری همراه ، فراهم آ وردن مجموعه روشهای مناسب و معتبر علمی – تجربی در طرح و آنالیز سدهای انحرافی و ایجاد تسهیلات در امر طراحی و آنالیز توسط کامپیوتر می باشد.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.