بررسی ارتباط بین شاخص های آنتروپومتریک با برخی از عوامل آمادگی حرکتی والیبالیست‌ها


در حال بارگذاری
۱۸ آذر ۱۳۹۶
Doc
613KB
85
369 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

بررسی ارتباط بین شاخص های آنتروپومتریک با برخی از عوامل آمادگی حرکتی والیبالیست‌های دختر نوجوان شهرستان دامغان

هدف اصلی این پژوهش ارتباط بین شاخص های آنتروپومتریکی و عملکرد والیبالیست های نوجوان دختر شهرستان دامغان بود. بدین منظور ۳۲ نفر از بازیکنان دختر والیبال در رده ی سنی نوجوان شهرستان دامغان(با میانگین سنی۰.۹۶±۹۱/۱۴ سال،قد۴.۶±۱۶۱.۷۲ سانتی متر و وزن۱۰.۶۲±۵۴.۲۳ کیلو گرم)با حداقل ۳ سال سابقه بازی به طور داوطلبانه در این تحقیق شرکت نمودند.

آزمودنی ها پس از ۵ دقیقه گرم کردن،آزمونهای چابکی و پرش سارجنت و دو سرعت ۲۰ متر را انجام دادند. شاخص های آنتروپومتریکی(قد ایستاده،طول اندام فوقانی،طول اندام تحتانی،طول بازو،طول ساعد،عرض شانه و طول کف دست) اندازه گیری شد و با استفاده از آمار توصیفی و استنباطی مورد تحلیل قرار گرفت.

برای بررسی روابط آن از ضریب همبستگی پیرسون، استفاده شد.رگرسیون چند متغییر تجزیه و تحلیل شد و داده ها بوسیله نسخه ی ۲۱ نرم افزار SPSS انجام شد.

با توجه به نتایج بدست آمده می توان گفت که ویژگی های آنتروپومتریکی در عملکرد آمادگی جسمانی والیبالیست های دختر نوجوان تاثیر ندارد.ولی طول اندام تحتانی با چابکی و سرعت،طول بازو با چابکی و طول قد با چابکی ارتباط معنی داری دارد.

طول اندام فوقانی با سرعت ، عرض شانه با پرش سارجنت طول ساعد با چابکی و پرش سارجنت و طول کف دست با سرعت ارتباط معنی دار معکوس دارد

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.