بررسی ارتباط میان ریزساختار و خواص دی الکتریک مایکروویو سرامیک های بر مبنای ZnNb2O6


در حال بارگذاری
۵ آذر ۱۳۹۶
Doc
23.3MB
108
356 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

یکی از سرامیک­های دی­الکتریک است که در فرکانس­های مایکروویو، خواص خوبی از خود نشان داده است.

هدف از انجام این پژوهش به­ کارگیری روش­های ساخت متفاوت و ارزیابی خواص دی­الکتریک مایکروویو سرامیک­های  بود. به همین منظور ابتدا پودر  در دو کوره ­ی الکتریکی و مایکروویو از طریق واکنش حالت جامد سنتز شد. نتایج آنالیز  نشان داد که در هر دو کوره دمای کامل شدن واکنش ۸۰۰ است و عمده فاز قابل شناسایی فاز    است.

در مرحله­ی بعد نمونه­های شکل داده شده در کوره ­ی تیوبی تحت اتمسفر هوا و اکسیژن و همچنین در کوره­ ی مایکروویو زینتر شدند و دانسیته­ی آن­ها به روش ارشمیدس اندازه ­گیری شد. نتایج این اندازه­گیری نشان داد که نمونه­ ی سنتز شده در کوره­ ی مایکروویو و زینتر شده در اتمسفر اکسیژن بالاترین میزان دانسیته یعنی ۶۱/۹۶% را دارد. همچنین اندازه­ گیری خواص دی­الکتریک مایکروویو نمونه­ ها با فرآیندهای ساخت متفاوت که با استفاده از دستگاه  انجام شد، نشان داد که نمونه­ های زینتر شده در کوره ­ی تیوبی تحت اتمسفر هوا خواص دی­الکتریک مطلوب­تری دارند. همچنین بالاترین میزان فاکتور کیفیت در فرکانس تشدید در این تحقیق  ۲۷/۸۲۵۶۶،  اندازه­گیری شده در همه­ی نمونه­ها در حدود ۲۲ تا ۲۴ و مناسب­ترین میزان  بدست آمده   ۵۴/۱۳- بود.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.