بررسی تأثیرات ساختار رقابتی محصولات بر محافظه کاری مشروط در گزارشگری مالی


در حال بارگذاری
۲۳ آذر ۱۳۹۶
Doc
267KB
101
268 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

در این پژوهش تأثیرات بین ساختارهای رقابتی محصولات با محافظه­ کاری مشروط در گزارشگری مالی مورد ارزیابی قرار گرفته است. از عوامل مهم اتخاذ رویکردهای محافظه ­کارانه، افزایش فشارهای رقابتی می­باشد. اما اتخاذ رویکرد محافظه ­کاری باعث کاهش انتظارات از عملکرد آتی واحدهای تجاری نیز می­باشد. برای این منظور از اطلاعات شرکتهای عضو بورس تهران بر روی سالهای ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۱ استفاده شده است.

جهت سنجش محافظه­ کاری مشروط از مدل باسو (۱۹۹۷) استفاده شده است و جهت ارزیابی اثر رقابت بر روی محافظه ­کاری مشروط، ساختارهای رقابتی به مدل باسو اضافه شده­اند. رقابت حالت چند بعدی دارد که مهمترین آنها شامل قابلیت جانشینی، حجم تقاضا، موانع ورود، نسبت تمرکز، و تعداد شرکت می­باشند. ارتباط بین ابعاد پنچ­گانه رقابت و محافظه­کاری مشروط در قالب پنچ فرضیه اختصاصی بررسی شده است. آزمون فرضیه­ های اختصاصی بیانگر این است که بر خلاف انتظار بین قابلیت جانشینی و محافظه­ کاری مشروط ارتباط معکوس و معنادار وجود دارد. ارتباط بین حجم تقاضا و تعداد شرکتهای عضو صنایع با محافظه­ کاری مشروط مطابق انتظار، مثبت و معنادار است. همچنین ارتباط بین موانع ورود و محافظه­ کاری مشروط مطابق میل، معکوس و معنادار است. نهایتا بین نسبت تمرکز و محافظه ­کاری مشروط بر اساس پیش­ بینی­ ها ارتباط معکوس، ولی ضعیف مشاهده می­شود.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.