بررسی تاثیر مقدار مهاربندی در ضریب رفتار قابهای مهاربندی شده به کمک تحلیل دینامیکی غیرخطی


در حال بارگذاری
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
62MB
204
247 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

یکی از روشهای موثر در کاهش پاسخ لرزه ای سازه در برابر بارگذاری دینامیکی ناشی از زلزله استفاده از سیستم های جاذب انرژی می باشد. کارکرد این سیستم ها به گونه ای است که با انجام تغییر شکل های مناسب و اعمال مکانیکی خاصی موجب جذب و استهلاک مقدار زیادی انرژی ورودی به سازه می گردند که در نتیجه مقدار انرژی دریافتی توسط سایر اعضای سازه ایی کاهش یافته و بدین صورت نیروی زیادی به آنها اعمال نمی گردد.

سیستم های مهاربندی به دو دسته عمومی هم مرکز (CBF) و خارج از مرکز (EBF) تقسیم می شوند. با افزایش تعداد دهانه های مهاربندی میزان جذب انرژی سازه بیشتر شده و در نتیجه ضریب رفتار ساختمان افزایش می یابد.

در این پایان نامه به بررسی و مقایسه کارائی سیستم های مهاربندی هم مرکز و خارج از مرکز و تاثیر افزایش مقدار مهاربندی در ضریب رفتار ساختمانهای فولادی که از لحاظ اجرایی با مشکلات زیادی روبرو نیستند پرداخته شده است.

برای محاسبه ضریب رفتار قابهای مهاربندی پس از طراحی اولیه قابهای آنالیز دینامیکی غیرخطی تاریخچه زمانی شده که نتایج با توجه به مقدار مهاربندی (تعداد دهانه های مهاربندی) قابها با هم مقایسه شده است.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.