بررسی تجزیه و تحلیل استهلاک انرژی روی سر ریز پلکانی لبه دار


در حال بارگذاری
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
69.4MB
136
286 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

انرژی حاصل از جریان سرریز را به روش های مختلفی می توان مستهلک کرد. یک روش مستهلک کردن انرژی جریان در پایین دست شوت یا سرریز می باشد. موارد مشخص این روش جام پرتابی و حوضچه آرامش است. در جام پرتابی جریان درون یک استخر پر از آب در پایین دست سرریز پرتاب شده و به این طریق انرژی جریان مستهلک میشود. در حوضچه آرامش این استهلاک انرژی توسط پرش هیدرولیکی در حوضچه انجام میشود.

روش دوم مستهلک کردن انرژی جریان در طول سرریز می باشد که این کار به وسیله تعبیه  تعدادی پله روی سرریز انجام میشود.

پله ها در این روش انرژی جریان را تا حد بسیار مستهلک کرده و نیاز به احداث یک حوضچه آرامش در انتهای سرریز مرتفع شده یا ابعاد حوضچه آرامش کاهش پیدا خواهد کرد. آزمایشات و تحقیقات بسیاری روی شوت های پله ای به منظور شناخت رفتار و خصوصیات جریان انجام شده است. اما مکانیزم استهلاک انرژی در بعضی موارد همچنان مبهم و ناشناخته است.

در تحقیق پیش رو ، هدف بررسی استهلاک انرژی روی سرریز پلکانی لبه دار می باشد. این تحقیق بر اساس کار آزمایشگاهی و آزمایشات بر روی مدل یک سرریز پله ای انجام شده است. روش کار به این صورت است که لبه های طراحی شده در انتهای پله ها تعبیه شده و به ازای دبی های مختلف میزان استهلاک انرژی جریان محاسبه میشود.

لبه های طراحی شده دارای عرض ، ارتفاع و زاویه های متفاوت بوده تا اثر هر کدام از این پارامترها در میزان انرژی مستهلک شده مشخص شود. با بررسی نتایج بدست امده و مقایسه آنها با یکدیگر روابطی پیشنهاد میشود که بتوان میزان درصد استهلاک انرژی جریان روی سرریز های پله ای لبه دار را از طریق این روابط بدست آورد.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.