بررسی تکنولوژی گاردریل در ایران و جهان


در حال بارگذاری
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
12.2MB
212
335 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

سیستم های ایمنی ترافیک جاده ها در اصل جهت جلوگیری از تصادفات شدید زنجیریه ای، جلوگیری از عبور وسایل نقلیه از حفاظهای میانی و سرعت گیری از وسایل نقلیه منحرف شده وجهت بازدهی دوباره به آنها طراحی شده است.

از میان این سیستم ها می توان از حفاظهای کناری و میانی، ضربه گیرها نام برد. حفاظها جهت کاهش شدت تصادفات وسایل نقلیه  منحرف شده از مسیر اصلی به کار گرفته می شوند. بدین صورت که وسیله نقلیه انحرافی را از شیبها تند خاکریز کنار جاده یا موانع ثابت دور کرده و انرژی جنبشی آنها را زایل می کند.

ضربه گیرها یا زایل کننده انرژی تصادم، وسیله محافظتی است که مانع از برخورد مستقیم وسیله نقلیه منحرف شده با اجسام سخت و موانع جاده ای می گردد. ایمن سازی باید با در نظر گرفتن معیارهای فنی و استاندارد های لازم ایمنی سازی و تجهیزات ایمنی صورت پذیرد.

در غیر این صورت نه تنها منتهی به ایمن سازی آن منطقه نمی گردد که چه بسا باعث ایجاد موانعی به مراتب خطرناک تر از موانع طبیعی موجود در ازراف راه خواهد شد. نرده های محافظ ابتدا در کشورهای پیشرفته و پیشگام در راهازی و دانش استفاده از آن، توسعه یافته و بمرور به همراه سیل تکاملی خود تا امروز کشورهای دیگر هم از دستاوردهای این تحقیقات بهره مند گشته اند. با این وجود علیرغم آنکه استفاده از این تجهیزات امروزه امری کاملا شناخته شده و بدیهی است و نیز تعداد تصادفات روز افزون بینگر نیاز کشور به استفاده از این وسایل است. سیساستگذاری مناسبی در این باره وجود نداشته و ایران فاقد فناوری روز (و حتی معمول) دنیا در این زمینه است.

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.