بررسی خواص مکانیکی بتن خود تراکم و خودتراکم مقاومت بالا


در حال بارگذاری
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
13MB
98
309 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

در سال های اخیر نیاز به احداث ساختمانهایی که حجم زیادی دارند مانند سدها، پل های بلند و …. روز به روز بیشتر می شود. بتن پدیده ای است که در محدوده وسیعی از انواع و اندازه سازه ها کاربرد دارد. با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی در قرن اخیر، علم شناخت انواع بتن با مصالح مختلف تولید و استفاده می شود و هر یک خواص و کاربری مخصوص به خود را داراست که یکی از انواع آن بتن خود تراکم می باشد که بدون نیاز به هیچ ویبره داخلی یا ویبره بدنه قالب تحت اثر وزن خود متراکم می شود. این ویژگی بتن کمک شایانی به اجرای عناصر سازه ای بخصوصو با تراکم زیاد آماتور خواهد نمود و بتنی است که مثل عسل جریان می یابد و پس از قرارا گیری، سطحی نزدیک به افق می سازد.

بتن مذکور علاوه بر سیمان پرتلند، شن، ماسه و آب، مصالح دیگری از قبیل فوق روان کننده ها و مواد سیمانی متمم و پرکننده های بدون اثر سیمانی و افزودنیهای اصلاح کننده ویسکوزیته، عوامل محبوس کننده هوا، کندگیر کننده ها یا عامل های کنترل هیدراتاسیون جهت بهبود خواصبتن نیز می باشند. عامل بسیار مهمی که باعث می گردد تا بتن خودتراکم رفتار متفاوتی از دیگر بتن ها  داشته باشد به درصد مصالح بکار رفته در این بتن و نسبت بکارگیری آنها در طرح اختلاط مربوط می گردد.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.