بررسی دینامیکی اندرکنش سد و مخزن


در حال بارگذاری
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
9.66KB
82
208 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

در ابتدا به بیان تاریخچه ای از مطالعات انجام شده از سال ۱۹۹۳ میلادی تا به امروز پرداخته شده است، روشهای مختلف بررسی دینامیکی اندکنش سدو مخزن، شامل روشهای عددی، تحلیلی و نیمه تحلیلی تشریح شده، و نتایج مقایسۀ این روشها بیان شده است. می توان از روشهای عددی به عنوان یک انتخاب مناسب جهت بررسی دینامیکی اندرکنش سد و مخزن نام برد. در ادامه به بررسی روشهای مختلف سد مدلسازی تاثیر فشار هیدرودینامیک بر پاسخ سد به زلزله، مانند روش زنگار، وسترگارد، جرم افزودۀ وسترگارد و چوپرا پرداخته شده است.

در این فصل هر یک از روشها بطور کامل تشریح شده و از نظر فرمالاسیون نیز مقایسه ای با هم صورت گرفته است، با بررسی مزایا و معایب هر روش به نظر می رسد که روش چوپرا به سایر روشها از محدودیت کمتری بر خوردار است. در فصل سوم اندرکنش دینامیکی سد و مخزن بیان شده است. ابتدا به تشریح رفتار دینامیکی سد و مخزن پرداخته آنگاه به بیان و تشریح کامل پارامتر قابلیت تراکم پرداخته شده است. فرضیات اساسی و نحوۀ بوجود آمدن فشار هیدرودینامیک در اندرکنش دینامیکی سد و مخزن تشریح شده است.

معادله دیفرانسیل حاکم بررفتار دریاچه و رابطۀ هلمهولتز اثبات شدهاست. شرایط مرزی سیال درون مخزن مورد بررسی قرار گرفته و تغییرات فشار هیدرودینامیک در آن شرایط مورد بررسی قرار می گیرد. در این قسمت به بیان معادلات کوپله در اندرکنش سد و مخزن پرداخته شده است و در ابتدا معادلات حاکم بر سازه معرفی شده است، سپس به معرفی اندرکنش سد و مخزن نیمه بی نهایت پرداخته و ماتریس کوپلۀ سد و دریاچه محاسبه شده است و به منظور حل عددی معادله دریاچه، شکل ماتریسی مدل المان محدود دریاچه و سد بدست می آید.

با استفاده از روش انتگرال گیری ضمنی نیومارک، و با تکنیک استجرد معادلان کوپله سد و مخزن حل شده است. با استفاده از معیار خطای تعادل انرژی نتایج آنالیز غیر خطی را مورد بررسی قرار می دهیم. در فصل چهارم  به بیان تایج مطالعات انجام شده و پیشنهادات جهت ادامه ی کار پرداخته شده است. در آخر منابع و مراجع معرفی شده است.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.