بررسی رفتار سیکلیک انواع دستگاه های تکیه گاهی و راهکارهای ممانعت از فروافتادن عرشه از تکیه گاه در پل های موجود


در حال بارگذاری
۸ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
7.36MB
217
136 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

پل های احداث شده در کشورمان را می توانیم به دو دسته تقسیم نماییم:

دسته اول پل هایی که طراحی و ساخت بسیاری از آنها مربوط به دوره هایی است که اطلاعات و دانسته های مهندسی پل در ارتباط با رفتار لرزه ای پل ها نسبت به دوره های اخیر بسیار محدود بوده است و مقررات و ملزومات طراحی پل ها در آن دوره ها به هیچ وجه با دیدگاه های نوین طراحی لرزه ای پل ها و ضوابط و ملزومات آیین نامه های جاری تطابق ندارند. لذا انتظار میرود چنین پل هایی رفتار لرزه ای مطلوبی در مقابل بروز زلزله محتمل الوقوع ارائه ندهند.

دسته دوم پل هایی که در حال حاضر و با استفاده از آیین نامه های جاری ، اطلاعات و دانسته های امروز طراحی شده اند و ساخته، در حال ساخت و یا در آینده ساخته خواهند شد که آنها را نیز باید از دیدگاه طراحی لرزه ای مورد بررسی قرار داده و آسیب پذیری یا عدم آسیب پذیری آنها را مشخص نماییم تا در صورت وجود آسیب پذیری در آنها به دنبال علل و عوامل ناشناخته در بروز این آسیب ها ، نقاط ضعف در طراحی این پل ها را بر اساس آیین نامه های جدید آشکار نماییم.

در تحقیق حاضر سعی شده است تا با مدل سازی یک نمونه ازپل هایی که در زمره سیستم پل های متداول و متعارف کشور قرار دارد و همچنین با توجه به ایین نامه های جاری طراحی شده است را از دیدگاه طراحی لرزه ای مورد بررسی قرار هیم. در مرحله ی مدل سازی با استفاده از تجربیات کسب شده در این زمینه و همچنین امکانات موجود در نرم افزار سعی شده است تا سیستم پل مورد نظر را به طور کامل و دقیق و با درنظر گرفتن تمامی جزئیات مدل سازی نماییم. در مرحله ی برآورد آسیب پذیری نیز علاوه بر برآور میزان آسیب پذیری تک تک اجزا پل ، تاثیر نوع خاک مکان ساخت پل و همچنین تاثیر نوع محتوای فرکانسی زلزله های مختلف بر روی پاسخ سازه نیز دیده شده است.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.