بررسی رفتار لرزه ای سدهای قوسی بتنی نسبت به تغییرات ارتفاع و مدل برشی پی و جناحین


در حال بارگذاری
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
5.98MB
200
264 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

بررسی رفتار لرزه ای سدهای موجود و در حین ساخت تحت تاثیر بارهای دینامیکی و استاتیکی از اهمیت فراوانی بر خوردار است، در این راستا تحقیقات گسترده ای صورت گرفته است، اما سدهای قوسی بتنی با توجه به ساختار خاص و همچنین حساسیت رفتار لرزه ای دارای اهمیت ویژه ای می باشند.

به یقین می توان به این نکته اشاره داشت که تحلیل استاتیکی این سدها نمی تواند پاسخگوی تمامی سوالات و نکات مبهم رفتاری آنها باشد، به همین منظور بررسی رفتار دینامیکی اینگونه سدها مخصوصاً در کشوری مانند ایران به جهت زلزله خیز بودن امری ضروری می نماید.

بررسی لرزه ای این سدها، نسبت به تغییرات مدول برشی پی و جناحین بسیار حائز اهمیت است بخصوص اگر این تغییرات همراه با تغییرات ارتفاع سد باشد.

از این رو در این پایان نامه، با انجام یک آنالیز خطی و با کمک نرم افزار SAP2000 با تغییر ارتفاع سد و مدول برشی پی و جناحین و اعمال بارهای زلزله فشار آب مخزن و وزن شد پاسخهای تنشی بدنه سد ارائه و بررسی گردیده است.

در ابتدا مدل هایی با ارتفاع ۸۰،۱۴۰ و ۲۰۰ متر به عنوان سدهای کوتاه متوسط و بلند به همراه پی و جاحین آن در محیط نرم افزار ساخته می شود، سپس مشخصات مربوط به هر یک برای آنمنظور میگردد که در اینجا مشخصات مربوط به بدنه سد ثابت می ماند ولیکن مدول برشی و جناحین تغییر می یابد تا بتواند پی و جناحین تغییر می یابد تا بتوان پی و جناحین ضعیف متوسط و قوی را تعریف نمود.

سپس بارهای مذکور به سازه وارد می گردد و در حالات مختلف که شامل سد با ارتفاع کوتاه با پی و جناحین ضعیف سد با ارتفاع بلند با پی و جناحین سد با ارتفاع بلند با پی و جناحین متوسط سد با ارتفاع متوسط با پی و جناحین متوسط سد با ارتفاع بلند با پی و جناحین متوسط سد با ارتفاع کوتاه با پی و جناحین قوی سد با ارتفاع متوسط با پی وجناحین قوی سد با ارتفاع بلند با پی و جناحین قوی می باشد برنامه نرم افزاری اجرا و نتایج استخراج می گردد.

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.