بررسی عملکرد تبدیل شاندرمن به شهردر توسعه روستاهای پیرامون


در حال بارگذاری
۲۶ آذر ۱۳۹۶
Doc
8.4MB
217
381 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

با برپایی وشکل گیری سکونتگاههای ثابت در قالب ده وروستاها ، این سکونتگاهها مکانی لازم داشتند تا بتوانند محصولات تولیدی خود را با یکدیگر مبادله کنند. این محل با  ماهیتی ( خدماتی – تجاری  )  و وابسته به مناطق پیرامونی شهر نام گرفت. برای این مرکز تجاری وجود یک حوزه زراعی وکشاورزی پیرامونی از لوازم اولیه تشکیل وماندگاری محسوب شد.

روستا به عنوان یک سکونتگاه انسانی در یک منطقه است که با وابستگی ها و پیوستگی های ساختاری وکارکردی که با شهربه عنوان سکونتگاه دیگر دارد، ایجادکننده روابط اقتصادی ،اجتماعی و…می شود. در مطالعات انجام شده درباره مناسبات بین شهر وروستا ، همواره شهر به عنوان جزیی تعیین کننده از لحاظ نظری و کارکردی محسوب شده است.  سالها روابط  و پیوند های شهروروستا به صورتی ساده در قالبی بیشتر اقتصادی آن هم مبادله مازاد تولیدات روستا خلاصه میشد. ولی تحولات دهه های اخیر جهان وایران این روند نه تنها کمرنگ گردیده بلکه به جریاناتی چند بعدی، پیچیده و وابسته تبدیل  گشته به نحوی که امروزه دیگرنمی توان فضای مطالعاتی هیچ  یک را بدون  در نظر داشتن موقعیت  دیگری مورد بررسی و پزوهش قرار داد چرا که مداخله در نواحی روستایی وشهری اثراتی فراتر ازقلمرو انها دارد ( شیرین پور ۱۳۹۲  ، ۲ ) بررسی عملکردهای شهرهای کوچک در توسعه روستاهای پیرامون و شناخت وتقویت این عملکردها برای ایجاد روزنه های توسعه  یکی  از شیوه های موثرو مورد توجه  در نظر اندیشمندان  برای نقاط روستایی است.  چرا که شهرهای کوچک به عنوان رابط دو دونیای روستایی و شهری وابسته ودارای روابط مناسبات  و پیوندهای  متقابل  اما  واقع  در وضعیت  و شرایط متقابل  و متفاوت از هم بهترین و مناسبترین گزینه برای کمک به کاهش شکاف های چند لایه و پیامد های محدودیت و محرومیت برای هر دو مکان سکونتگاهی شناخته می شوند.

این تحقیق با عنوان بررسی عملکرد تبدیل شاندرمن به شهردر  توسعه  روستاهای  پیرامون  و با هدف شناخت  الویت  مکانی  دریافت خدمات  و نیازهای  روستاییان  ، شناخت میزان تاثیرگذاری  عملکردهای اقتصادی شهردردسترسی به اشتغال ودرامد زایی در روستاییان و بررسی نقش شهر شاندرمن در دسترسی روستاییان به نیازهای اولیه در پنج فصل تهیه شده است.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.