بررسی عملکرد روسازی های بازیافتی به روش سرد ( درجا) در ایران


در حال بارگذاری
۸ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
25.9MB
171
313 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

بازیافت سرد درجا از روش های جدید نگه داری روسازی راه و فرودگاه است که در ایران به منظور رفع خرابی ها و اصلاح مشخصات و یا تقویت جسم روسازی راه هاای اصلی مانند محور اردبیل- خلخال ،بزرگراه های داخل شهری (مانند بزرگراه های بهشت زهرا و امام رضا (ع) در شهر تهران) و آزاد راه ها (مانند تهران- قم) ، فرودگاه ها (مانند مهرآباد) با استفاده از قیر به صورت کف قیر و امولسیون قیربه همراه سیمان و آهک در عمق متوسط ۲۰ تا ۳۰ سانتی متری جسم روسازی راه یا فرودگاه به اجرا درآمده است.

در این تحقیق اقدام به بررسی عملکرد فنی تعداد ۱۲ پروژه اجرا شده در نقاط مختلف ایران که روسازی آنها به روش سرد درجا با استفاده از کف قیر و امولسیون قیر مورد بهسازی (تثبیت) و مرمت قرار گرفته شده است. بررسی عملکرد با تحلیل بیش از تعداد ۱۰۰ نوع آزمایشات آزمایشگاهی و صحرایی انجام یافته در این پروژه ها مانند درصد تراکم نسبی ، مقدار نشت ، مقاومت های کششی غیر مستقیم و مارشال ، وزن مخصوص ، نسبت باربری کالیفرنیا و نیر بررسی های میدانی انجام شده است. در این راستا با توجه به وجود پارامترهای دخیل در امر کنترل کیفیت عملیات بازیافت به بررسی روابط بین این پارامترها مانند درصد تراکم نسبی با وزن مخصوص ، نسبت باربری کالیفرنیا با وزن مخصوص ، نشست با وزن مخصوص پرداخته و سپس به ارائه نتایج حاصل از این بررسی ها اقدام گردیده است.

از جمله این نتایج می توان به عدم استفاده از مقاومت های کششی غیر مستقیم و مارشال به عنوان معیاری مناسب در کنترل کیفیت بازیافت و اکتفا کردن به رعایت درصد تراکم نسبی و ضخامت لایه مورد نیاز در بعضی موارد اشاره کرد که با اینکار بررسی عملکرد را با ایرادی مهم مواجه کرده اند و لذا با توصیف در یک پروژه بازیافت با کیفیت قابل قبول توجه به تمامی پارامترهای دخیل مانند وزن مخصوص ،تراکم نسبی ، مقاومت های مارشال و کششی غیر مستقیم و فضای خالی و نرمی و موارد مشابه در این امر لازم است ( همانند پروژه اردبیل ، خلخال که این موارد لازم را دارد). و در نتیجه عدم لحاظ موارد کنترلی ذکر شده و نیز نگه داری ناقص یا عدم انجام آن به همراه عبور ترافیک بیش از حد طراحی از عوامل مهم بروز خرابی های همانند ترک های طولی و عرضی و موزائیکی در سطح راه های بازیافتی در طی بهره برداری می باشند.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.