بررسی مدلهای هایبرید ANN/HMM و Fuzzy HMM در بازشناسی گفتار اتوماتیک (ASR)


در حال بارگذاری
۲۳ دی ۱۳۹۶
Doc
1MB
82
238 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

علیرغم پیشرفتهای صورت گرفته در دهه های اخیر، بازشناسی گفتار خودکار (ASR) مارکف مخفی ” (HMM)، تحت شرایط مختلف کارایی خوبی دارند، ولی با موانعی روبرو هستند که شبکه های عصبی مصنوعی ” (ANNS)، به عنوان یک جایگزین در ASR به کار گرفته شدند، ولی این شبکه ها در مواجهه با سیگنالهای گفتار با دنباله زمانی طولانی، موفقیت چندانی نداشته و نتوانستند به تنهایی نظر محققین را جلب نمایند.

از اوایل دهه ۹۰ میلادی برخی از محققین با ترکیب HMM و ANN در یک سیستم امیختار، حوزه جدیدی را بوجود اوردند. هدف از این ترکیب استفاده از قابلیتهای این دو سیستم در جهت افزایش انعطاف پذیری و اجرای صحیح بازشناسی می باشد. طراحیهای متعدد و الگوریتمهای آموزش گوناگون در این حوزه پیشنهاد شده است. در این نوشتار پس از بررسی مدل مخفی مارکف و کاربرد آن در بازشناسی گفتار و همچنین معرفی شبکه های عصبی، به بررسی سیستمهای آمیختار HMM/ANN خواهیم پرداخت.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.