بررسی مولفه‌های دینی در الگوی فیلم انیمیشن نوجوانان با تأکید بر نقد دو اثر مهم پویانمایی هالیوود


در حال بارگذاری
۷ بهمن ۱۳۹۶
Doc
2MB
130
471 بازدید
۲۷۵۰۰ تومان
خرید

هدف این تحقیق کشف مؤلفه‌هایی دینی برای یک الگوی فیلم انیمیشن نوجوانان است و مشخص است که بدون در نظر گرفتن خصوصیات ذاتی فیلم‌ها و بالتبع اقتضائات یک الگوی واقع در فیلم، نمی‌توان به خصوصیات یک الگوی دینی نوجوانان در فیلم پی برد. از آنجا که هالیوود به تجربیات بسیاری در خلق الگوهای موفق نوجوانان در فیلم‌ها نائل آمده است، سعی شده با تحلیل الگوهایی موفق از آثار پویانمایی هالیوود، بیان شود بهره‌گیری از غالب تجربیات هالیوود در این زمینه نه تنها هیچ اشکالی ندارد، بلکه لازم نیز هست.

به همین جهت، لازم است ابتدا شناختی کافی از نوجوانان به دست آورده و با ویژگی‌ها، نیازها و وظایف اصلی دوران نوجوانی آشنا شد و از آنجا که از نظر روانشناسان مهمترین نیاز دوران نوجوانی، هویت‌یابی است در ادامه به بیان ابعاد هویت پرداخته و بیان می‌شود مسائلی از جمله نیاز ذاتی انسان‌ها به کمال و همچنین نزاع ذاتی میان هویت‌ها انسان را مشتاق می‌کند تا به دنبال هویتی با جهان‌بینی برتر برای خود باشد و این هویت دینی است که تنها هویت برتر می‌باشد.

سپس بعد از بیان روش تحقیق و شیوه تحلیل داده‌ها به پژوهشی موردی از دو اثر محبوب نوجوانان در هالیوود پرداخته و با تحلیل نمادهای به کار رفته در الگوهایشان چگونگی تأثیرگذاریشان بر هویت مخاطب نوجوان را مورد بررسی قرار داده، تا در نهایت با بهره‌گیری از این تجربیات به راهکارهایی عملی برای خلق الگوهای دینی با تأثیرگذاری مطلوب بر مخاطب نوجوان و هویت او نائل آییم.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.