بررسی پدیده آب شستگی در پایه پل ها


در حال بارگذاری
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
2.54MB
65
398 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

امروزه پدیده آب شستگی به عنوان یکی از مسائل مهم در طراحی پل ها و سازه های ساحلی مطرح می باشد. محققان به دنبال روش ها و مدل های مناسبی جهت تخمین عمق آب شستگی در اطراف این گونه سازه ها و نیز روش هایی جهت کاهش تبعات منفی این پدیده می باشند. این پدیده از آن جهت از اهمیت فوق العاده ای برخوردار می باشد که اگر عمق آب شستگی در آنها با دقت تعیین نشده و تمهیدات لازم جهت مقابله با آنها اندیشیده نشود مستقیماً سازه را مورد تهدید قرار می دهد.

از آنجا که پل­ها به عنوان یک عامل کلیدی در سیستم حمل و نقای و ارتباطی یک کشور به شمار می روند از اهمیت بالایی برخوردار هستند. از این رو حفاظت از آنها نه تنها حمل و نقل ایمن را به دنبال دارد بلکه از هزینه های سنگین اقتصادی و اجتماعی ناشی از تخریب آنها جلوگیری می کند. اغلب مطالعات انجام شده در این زمینه از نتایج تجربی و آزمایشگاهی حاصل شده اند که نه تنها نمی توان یک مدل واقعی از محیط ایجاد نمود بلکه خوددارای مشکلات فراوانی هستند. بدین جهت صحت روابط بدست آمده از مدل های آزمایشگاهی باید مطالعات صحرایی تحقیق گردند. باید توجه داشت که آبشستگی مستقیماً پی پایه های پل را تهدید می کند و ازاین رو تعیین دقیق عمق آب شستگی مسئله ای فوق العاده حیاتی است.

به رغم مطالعات زیادی که امروزه راجع به این پدیده انجام شده است به دلیل پیچیدگی پارامترهای موثر بر آن به ویژه در سازه های دریایی که در معرض امواج قرار دارند، هنوز مسائل مهمی در ارتباط با این پدیده، به بررسی چند روش جهت تعیین عمق آبشستگی که صحت آنها نیز با مطالعات صحرایی تأیید شده و مورد استفاده وسیع قرار گرفته اند پرداخته شده است. پس از این قسمت راهکارهایی که توسط محققان مختلف جهت کاهش تبعات نامطلوب این پدیده ارائه شده اند مورد بررسی قرار گرفته و نهایتاً در فصل آخر پیشنهاداتی جهت مقابله با این پدیده مخرب ارائه شده است.

 

 

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.