بررسی پیچش مقاطع منشوری و مقایسه تنشها و شکل پذیری مقاطع در سازه های مختلف (مطالعه موردی با استفاده از روش عددی (اجزا محدود) )


در حال بارگذاری
۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
4.87MB
141
242 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

در این تحقیق، به بررسی توزیع تنشهای برشی ماکزیمم در مقاطع نبشی پرداخته شده است. برای این منظور با استفاده از روش اجزای محدود مدل پارامتریک نبشی منشوری شکل ایجاد گردیده و با تغییر ضخامت و شعاع گردی، تاثیر این دو پارامتر در میزان تمرکز تنش این ناحیه در اثر لنگر پیچشی ثابت پرداخته شده است.

بررسی نتایج حاصل از مدلسازی عددی و پردازش اطلاعات حاصل با روش درونیابی عددی نشان داده است که با استفاده از یک رابطه لگاریتمی، میزان ضریب تمرکز تنش بر حسب نسبت شعاع گردی به ضخامت، با دقت بسیار بالایی قابل تخمین می باشد. مقایسه نتایج حاصل مدلسازی اجزای محدود و رابطه پیشنهادی تعیین تنش برشی ماکزیمم نشان داده است که رابطه پیشنهادی دقت کافی در محاسبه میزان تنش برشی ماکزیمم را دارا می باشد.

برای مقاطع مستطیلی، بررسی توزیع تنشهای برشی نشان می دهد که در اضلاع بزرگتر مستطیل تنشهای برشی بالاتری وجود دارد که با نزدیک شدن به تکیه گاهها مقدار تنش برشی ماکزییم کم می گردد. با استفاده از درونیابی عددی یک رابطه لگاریتمی برای محاسبه ضریب α ارائه شده است که با کمک آن می توان میزان تنش برشی ماکزیمم را برای هر مقطع مستطیلی با هر نسبت ابعادی محاسبه کرد.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.