بررسی کاربرددیوار برشی بتنی در قاب فولادی


در حال بارگذاری
۸ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
39.3MB
169
359 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

در این پژوهش ابتدا با مروری بر آسیب پذیری سازه های فولادی در اثر زلزله و دلایل ضعف سازه های فولادی در زلزله اشاره شده است. سپس بحث مختصری درباره رفتار سازه های فولادی و انواع و روش های مختلف مقاوم سازی سازه های فولادی صورت گرفته است.

در ادامه این مقاله اشاره ای به استفاده از دیوارهای برشی بتنی در قاب های فولادی و قاب های بتنی شده است و همچنین تحقیقاتی که تاکنون درباره دیوار برشی و کاربرد آن در قاب خمشی شده است آورده شده است.

در فصل چهارم درباره برنامه کامپیوتری SAP 2000 و چگونگی انجام تحلیل تاریخچه زمانی غیر خطی توسط این برنامه اشاره شده است. در فصل پنجم نیز نحوه مدل سازی و بارگذاری ثقلی و دینامیکی قاب خمشی ۵ و ۱۰ و ۱۵ طبقه فولادی تحت زلزله های بم، ال سنترو و طبس بیان شده است. و خروجی های برنامه شامل تغییر مکان بیشینه طبقات ، نمودارهای ضریب برش پایه پیشینه به تغییر مکان ، نمودارهای هیسترتیک لنگر به دوران و نحوه تشکیل مفاصل پلاستیک در این قاب ها در دو حالت و با بدون دیوار برشی بتنی ارائه شده است.

نتایج بدست آمده نشان می دهد که استفاده از دیوار برشی بتنی در قاب های خمشی فولادی باعث افزایش ظرفیت برش پایه ،کاهش تغییر مکان طبقات و کاهش شکل پذیری سازه شده است. البته باید اشاره کرد که استفاده از دیوار برشی بتنی در قاب خمشی فولادی در قاب های تا ده طبقه می تواند نتایج بهتری را ارائه نماید.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.