بررسی کاویتاسیون و روش های جلوگیری از آن در شیار دریچه ها


در حال بارگذاری
۸ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
2.82MB
160
285 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

کاویتاسیون خطری است که سازه های هیدرولیکی در معرض سرعت بالا و افت فشار موضعی را همواره تهدید میکند. راه های متعددی جهت مقابله با این پدیده و تخریب ناشی از آن پیشنهاد شده است که عبارتند از هوادهی ، بهینه کردن شکل شیار در دریچه ها ، استفاده از بتن الیافی و استفاده از روکش های فولادی. از جمله سازه هایی که در معرض خطر کاویتاسیون می باشد محدوده اطراف دریچه های کشویی تحتانی و شیار این دریچه ها می باشد. احتمال وقوع کاویتاسیون باعدد کاویتاسیون سنجیده میشود و برای محاسبه مقدار اندیس کاویتاسیون ، پیش بینی فشار در محل دریچه ها عامل اساسی خواهد بود.

در این تحقیق تلاش شده است تا با بررسی نتایج و روابط حاصل از یک مقدار فیزیکی ، رابطه مناسب جهت پیش بینی فشار در محدوده دریچه ها ارائه شود. مدل فیزیکی مورد بررسی ، بر اساس مدل دریچه ها و تونل های پروژه دشت عباس ساخته و مقادیر سرع ، فشار و دبی اندازه گیری شده است. در مدل ریاضی دیمانسیونی ، جهت محاسبه اختلاف فشار در محل دریچه ها دو دسته پارامتر استفاده شده است.

دسته اول پارامترهای مرتبط با جریان هایی که کاویتاسیون در آنها وجود دارد همانند عدد فرود ( سرعت ، عمق هیدرولیکی و ثقل) و کشش سطحی می باشد و دسته دوم پارامترهای مرتبط با ماهیت سیال مانند چگالی و لزجت می باشند. اختلاف فشار به عنوان تابعی از پارامترهای فوق فرض و محاسبات براساس دیمانسون های مربوطه انجام شده است. سپس با استفاده از مقادیر اندازه گیری شده از مدل فیزیکی، مقادیر مجهول در مدل ریاضی تعیین و روابط نهایی ارائه گردیده است و در نهایت نتایج حاصل از این مدل با مدل های دیگر تست شده ومقایسه شده است.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.