بهره گیری از مدلهای احتمالاتی در تعیین دبی طراحی سازههای هیدرولیکی سدهای مخزنی


در حال بارگذاری
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
1.80MB
162
252 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

با وجود پیشرفتهای اخیر در زمینه پیش بینی وقوع سیلاب ، می توان موارد متعددی از تخریب سازه ها درجریان سیلابهایی بزرگتر از سیلاب طراحی ذکر نمود . در این پژوهش ، پس از آزمون همگنی داده های آبسنجی ، سیلاب طراحی سد دز و سد در دست احداث بختیاری با استفاده از هفت روش مختلف ، مرکب از روشهای سنتی تحلیل فراوانی سیلاب متکی بر آنالیز نقطه ای سیلاب و روشهای نوین مبتنی بر نسبت گشتاور خطی ایستگاههای آبسنجی محاس به گردید .

چنانکه در مقاله ارائه می شود ، واگرایی قابل ملاحظه نتایج حاصله، انتخاب سیلاب طراحی این پروژه ها را دشوار می نماید . بدین معنی که انتخاب سیلاب طراحی بر پایه حد بالای نتایج محاسبات به غیر اقتصادی شدن طرح می انجامد و از سوی دیگر انتخاب حد پائین سیلا ب محاسباتی با به خطر انداختن ایمنی سازه بحران بالقوه ای را به منطقه طرح تحمیل می کند . نظر به تأثیر مستقیم بحرانهای ناشی از شکست سازه های آبی بر شرایط اقتصادی  اجتماعی منطقه طرح ، ایجاد روشی مطمئن جهت انتخاب بهترین سیلاب طراحی اهمیت ویژه ای دارد .

از این رو در این تحقیق ، داده های پرت از طریق چهار روش آماری مختلف حذف و محاسبات با استفاده از داده های آبسنجی جدید در هفت تابع توزیع احتمالاتی رایج در آئین نامه های فنی معتبر بین المللی تکرار گردید . نتایج جدید بیانگر همگرایی چشمگیر سیلاب طراحی محاسبه شده و اف زایش قابل ملاحظه دقت تخمین سیلاب می باشد . بدین ترتیب روش حاضر انتخاب بهترین سیلاب طراحی را با در نظر گرفتن ملاحظات اقتصادی طرح ممکن می سازد .

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.