بهینه‌سازی شاخص‌های بیمه‌ای با استفاده از مدل‌های تخمین خسارت


در حال بارگذاری
۳۱ فروردین ۱۳۹۷
doc
92.2KB
7
156 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

زلزله­ می­تواند خسارت­های زیادی را بر مجموعه­ی بزرگی از پرتفوی تحت پوشش بیمه­گر وارد کرده و موجب ایجاد شرایط نامطلوب از جمله ناتوانی در پرداخت دیون گردد؛ از اینرو نیاز به روش­های نوین مبتنی بر مدل­های تخمین خسارت پیرامون مدیریت بهینه پرتفو احساس می­شود.

مدل­هایی که تاکنون ارائه شده­اند اغلب نیازمند تعریف شرایط بیمه­نامه و دیگر پارامترهایمورد نیاز است؛ لذا به منظور پرهیز از سعی و خطا در انتخاب متغیرهای شروط بیمه­نامه و ابزارهای اشتراک/انتقال ریسک در روندبی فرسایشی و زمانبر، لازم است مدلی ارائه شود که بتواند علاوه بر تخمین خسارات بیمه­ای بصورت خودکار به بهینه­سازی متغیرهایی که نیاز به تصمیم­گیری پیرامون آنها وجود دارد بپردازد، پر رنگ می­شود.

در این پروژه چارچوبی برای مدل بهینه­سازی شاخص­های بیمه­ای، شامل مدل تخمین خسارت لرزه­ای خالص،مدل بیمه­ای، مدل احتمالاتی و مدل بهینه­سازی توسعه داده شده است. در این راستامدل تخمین خسارت لرزه­ای توسعه داده­ شده با توجه به شرایط لرزه­­خیزی و اطلاعات و آسیب­پذیریساختمان­های منطقه،در کنار در نظر گرفتن منابع عدم‌قطعیتبه تخمین خسارات می­پردازد.به وسیله نتایج به دست آمده از آن، مدل بیمه­ای قادر می­باشد تا فرآیندهای اقتصادی بین بیمه­گذار، بیمه­گر و بیمه اتکایی را شبیه­سازی کند.

در راستای نیازهای موجود پیرامون در نظرگیری عدم‌قطعیت­ در وقوع یا عدم وقوع زلزله، مشخصات آن و نحوه تصمیم­گیری،مدل احتمالاتی منطبق با فرضیات، شرایط و محدودیت­های مدل کنونی توسعه داده خواهد شد.در ادامه برای بدست آوردن مقادیر متغیرهایی که نیاز به تصمیم­گیری پیرامون آنها در فضای مدل احتمالاتی است، یکی از روش­ فراابتکاری در قالب مدل بهینه­سازی بکار گرفته می­شود. در راستای بررسی چارچوب و مدل ارائه شده، مطالعه­ی موردی به منظور بهینه­سازی شروط بیمه و درصد پوشش بیمه­ای شهر تهران انجام خواهد شد؛

لذا پس از مشخص­سازی نیازها و محدودیت­های مطالعه موردی به تعریف مساله پرداخته شدهو پس از آن نتایج مدل برای ۱۱۴ ناحیه شهری تهران ارائه خواهند شد. دیده می­شود مدل پیشنهادی علاوه بر تخمین خسارت اولیه طبق شرایط تعریف شده، اقدام به بهبود نتایج می­کند.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.