بهینه سازی فنی و اقتصادی بادبندها در سازه های فولادی با رویکرد طرح مقاوم سازی آنها (مطالعه موردی)


در حال بارگذاری
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
3.71MB
150
196 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

سازه های فولادی را می توان از جمله رایج ترین نوع سازه ها در ایران دانست. بسیاری از اینگونه سازه ها به علت کیفیت بد مصالح ، پایین بودن سطح کیفی جوش های کارگاهی و از همه مهمتر نداشتن سیستم باربر جانبی مناسب ، فاقد مقاومت لرزه ای کافی می باشند.

قرار گرفتن کشور ایران در کمربند لرزه خیز آلپ- هیمالیا ، همچنین تجارب بدست آمده از زمین لرزه های گذشته و عملکرد نامطلوب سازه های فولادی و بازنگری در آیین نامه های طراحی لرزه ای ، مقاوم سازی ساختمان های فلزی آسیب پذیر را به بحث روز تبدیل کرده است. از آنجایی که در بین سیستم های مقاوم در برابر بارهای جانبی ، سیستم بادبندی در سازه های فولادی دارای بیشترین کاربرد می باشد به همین جهت برای جلوگیری از بروز خسارات جانبی و مالی در زمین لرزه های شدید ارائه یک سیستم بادبندی برای سازه های فلزی آسیب پذیر امری لازم به شمار می آید.

از طرفی افزایش مقاومت لرزه ای سازه های موجود با سیستم های بادبندی کلاسیک معمولا با افزایش چشمگیر وزن سازه و در نتیجه افزایش هزینه های اقتصادی همراه است ولی با برنامه ریزی دقیق و کار مهندسی خوب می توان عملکرد این سازه ها را در مقابل نیروهای زلزله با کمترین وزن و بیشترین صرفه جویی اقتصادی بهبود بخشید.

در پروژه حاضر در راستای افزایش مقاومت جانبی یک سازه فولادی ، یک سیستم بادبندی بهینه تولید خواهد شد. بادبندی بهینه توسط روش برنامه ریزی ریاضی به عنوان یکی از قدرتمندترین روش های بهینه سازی توپولوژی بدست آمده سپس مکان بهینه آن به روش آزمون- خطا مشخص شده و در نهایت با استفاده از تکنیک های بهینه سازی ابعاد مقاطع بهینه با وزن مینیمم از بین مقاطع استاندارد انتخاب خواهد شد.

لازم به ذکر است عملکرد این سیستم بهینه و سازگاری آن با قالب اصلی توسط شاخص هایی ارزیابی و کنترل خواهد شد.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.