بهینه سازی مقطع سدهای وزنی بتنی با یک روش ابتکاری پارامتری


در حال بارگذاری
۲۴ دی ۱۳۹۶
Doc
1MB
69
133 بازدید
۱۲۵۰۰ تومان
خرید

در این تحقیق به منظور آشنایی با مفهوم بهینه سازی و روش های مختلف ابداع شده در این ارتباط، به اختصار مطالبی ارائه شده است. پس از بیان پیشینه کوتاهی از چگونگی پردازشی به این مبحث به عنوان یک علم مجزا، در ابتدا شیوه های گوناگون دسته بندی متداول بهینه سازی بیان شده است. در ادامه، اجزاء و مفاهیم دخیل در یک فرآیند بهینه سازی که در همه مسائل عمومیت دارند، معرفی می گردند و آنگاه چگونگی بیان مسائل بهینه سازی و اجزای آن به روش ریاضی نشان داده می شود.

سپس روشهای مختلف حل مسائل بهینه سازی بر شمرده شده و به اختصار بیان گردیده است. روش های مختلف بهینه سازی زیادی جهت یافتن راهی که بتوان نسبت سود به هزینه را به بالاترین مقدار ممکن رساند مورد استفاده قرار گرفته اند. جهت بهینه سازی و کاهش حجم بتن در سدهای وزنی بتنی از یک روش ابتکاری با حل کننده برنامه اکسل استفاده شده است. با معرفی تابع هدف به برنامه که حجم بتن مصرفی در مقطع عمودی سد و معرفی متغیرها ها به برنامه که پارامترهای شکل مقطع سد و محدودیت ها که شرایط پایداری سد می باشد، عمل جستجو در فضای مسئله صورت می پذیرد. در این تحقیقی از مشخصات سد وزنی بتنی کوثر در مرز استان کهکیلویه و بویراحمد و خوزستان، جهت بهینه سازی استفاده شده و نتایج آن با حجم موجود سد مقایسه شده است. نتایج بدست آمده نشان میدهد که این روش ابتکاری، روشی توانمندی در بهینه سازی شکل مقطع سدهای وزنی بتنی می باشد.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.