بهینه و ایمن سازی سیستم حمل و نقل همگانی معابر شهری برای استفاده نابینایان


در حال بارگذاری
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
2.17MB
209
229 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

نابینایان به عنوان بخشی از معلولین درهر جامعه ای دارای حقوق مشخصی همانند سایر افراد جامعه هستند که این حقوق باید توسط دیگران محترم شمرده شود و یکی از این حقوق حق استفاده از معابر شهری و وسایل حمل و نقل همگانی است.

در این تحقیق سعی بر این بوده که به مسائل و مشکلات سفر نابینایان پرداخته شود و در این راستا در ابتدا به تاریخچه توانبخشی به نابینایان در سایر کشورها و ایران اشاره شده و با تعریف صورت مساله به مشکلات حرکتی این عزیزان در سطح شهرها و استفاده ایشان از وسایل حمل و نقل همگانی پرداخته شده است.

مشکلات موجود بر سر راه نابینایان در کشورمان و نیز آمارهای موجود و همچنین آیین نامه های موجود درباره ی عبور و مرور نابینایان مبحث بعدی است که مورد بررسی قرار گرفته است.

سپس مروری بر راهکارهای بکار گرفته شده در سایر کشورها و فناوری های نوین ارائه شده در کشورهای پیشرفته صورت گرفته و سعی شده جدیدترین دستاوردها در این زمینه مورد بررسی قرار گیرد.

به دنبال آن پیشنهادات و راهکارهای اجرایی درمورد نابینایان کشورمان ارائه و علل عدم استفاده از این راهکارها مورد نقد و بررسی قرار گرفته است.

در ادامه مطالعات، مدل پیشنهادی تدوین شده و نظر سنجی و پردازش صورت گرفته از نابینایان بهزیستی جنوب تهران ارائه شده و نمودارهای حاصل از پردازش نرم افزاری درپیوست ها ارائه گردیده است.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.