تاثیر مکان زهکش بالادست بر پایداری شیب بالادست سد خاکی در حالت تخلیه سریع مخزن


در حال بارگذاری
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
5.42
107
364 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

بررسی پایداری شیب های سد خاکی در حالت تخلیه سریع مخزن حائز اهمیت می باشد. در حین تخلیه سریع مخزن ، افت تراز آب داخل پوسته بالادست همزمان با پایین رفتن تراز اب مخزن صورت نمیگیرد و محبوس ماندن آب در بدنه بالادست سبب می گردد تا تنش های موثر کاهش یابد.

وجود زهکش در بدنه سد سب می شود که آب محبوس مانده در ارتفاع سد زهکشی گردد و از بوجود آمدن فشار آب حفره ای ممانعت به عمل آید. فشارهای آب حفره ای ناشی از تخلیه سریع برای خاکریزهای تراکم ناپذیر با استفاده از معادله لاپلاس و رسم خط فراتیک ، شبکه جریان و اعمال شرایط مرزی و برای خاکریز های تراکم پذیر از روش پیشاب قابل محاسبه است.

بدین علت در این پایان نامه به بررسی تاثیر مکان زهکشی مایل در تخلیه و کاهش فشار آب حفره ها در شرایط تخلیه می پردازیم و تاثیر آن را بر عدد پایداری شیب بالادست مورد تحلیل قرار می دهیم. سه مقطع از بدنه سد خاکی مورد مطالعه ،سد خاکی البرز در حالت های بدون زهکش ، زهکش نزدیک به هسته و زهکش نزدیک به پوسته بالادست در نرم افزارSLOP/W مدل گردیده و توسط این نرم افزار تحلیل پایداری بر روی آنها صورت می پذیرد. در خاتمه با توجه به نتایج حاصله ، تاثیر مکانی زهکش مایل و تاثیر آن بر عدد پایداری مورد بحث و نتیجه گیری قرار میگیرد.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.