تجزیه و تحلیل مدل ریاضی رسوب در مخازن سد و عملکرد نیروهای حاصل در مجاورت سد در زمان عادی و وقوع زلزله


در حال بارگذاری
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
196
25.7MB
227 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

تجمع رسوبات در مخازن سدها مشکلات فراوانی را در طراحی و عملیات بهره برداری از سیستم های منابع آب به وجود می آورد. به دلیل انتقال رسوب همراه جریان به مخزن ، ظرفیت مخزن سد به سرعت تقلیل یافته و این تغییر وتحول بر روی مقاصد کنترل سیلاب ، تولید برق آبی و کشتی رانی و … اثری منفی خواهد گذاشت.

در این مقاله به بررسی مدل های ریاضی رسوبات در مخازن سدها پرداخته شده و ماحصل آ به مل ریاضی یک بعدی اشاره گردیده که بر مبنای عمق متوسط و معادله حرکت برای جریان ناپایدار و انتقال رسوب به مخازن طراحی گردیده است که تغییرات بستر در طول مخزن بدست می آید. به وسیله انتقال رسوب اولیه ، تمرکز رسوب معلق می تواند به طور مستقیم از حمل رسوب و معادله حرکت شان حل گردد. معادله دیفرانسیل نیز به وسیله فرمولاسیون حجم کنترل حل شدنی است. در نهایت مدل با مورد مطالعاتی مخزن سد سفید رود ارزیابی و نیروهای وارده از طرف رسوبات به بدنه سد نیز محاسبه شده است.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.