تحلیل خطر برای شهر ایلام


در حال بارگذاری
۳۱ فروردین ۱۳۹۷
doc
3.74MB
158
146 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

استان ایلام دارای ۴۴۸ هزار نفر جمعیت و با وسعتی معادل ۱۹ هزار کیلومترمربع و دارای ۴۲۵  کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق و منابع ذخیره نفت و گاز و توسعه نقاط شهری آن در چند سال اخیر و وجود سدهای سیمره، سازبن، چناره و ایلام و … از سوی دیگر و احتمال وقوع زمین لرزه در آن از اهمیت ویژه ای در ارزیابی احتمالی خطر زلزله برخوردار است.زلزله های ویرانگر و مخربی در گذشته دراین استان رخ داده که باعث تخریب و نابودی شهرهای ماسبذان  (دره شهر کنونی) و سیروان ( شیروان) در دوره ساسانی گردیده است.

بعلت عدم انجام چنین تحقیقی در استان ایلام تاکنون، بر آن شدم که تحلیل خطر را برای شهر ایلام انجام دهم. مجموعه ای از داده های لرزه خیزی تاریخی و دستگاهی با پوشش زمانی از۰۸۵۹ م تا به امروز(سال ۲۰۰۷) بکار گرفته شده و منابع لرزه زا تا شعاع ۲۰۰ کیلومتری از مرکز استان ایلام مدل شده است.برای برآورد پارامترهای لرزه خیزی با توجه به نبود کافی داده های مناسب لرزه خیزی و دقت کم اطلاعات موجود و نیز عدم قطعیت در بزرگا در زمانهای مختلف از روش(۲۰۰۰ )-Kijko استفاده شده است.

از روابط کاهندگی امبرسیز، سیپسون و بومر(۱۹۹۶ ) وقدرتی و رمضی استفاده گردیدو با استفاده از درخت منطقی ،PGA برای شهرایلام تعیین گردید.  این کاربا استفاده از نرم افزار SEISRISKIII انجام شده و نتایج این ارزیابی بوسیله نقشه های با۲% و ۱۰% احتمال رویداد در ۵۰سال نشان داده شده است .

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.