تحلیل تداخلات الکترومغناطیسی در سیستم کامل محرک بهمراه ارائه یک مدل جدید فرکانس بالای موتور سه فاز وسیستم محرک


در حال بارگذاری
۱ آذر ۱۳۹۶
Doc
4.93MB
125
272 بازدید
۱۲۵۰۰ تومان
خرید

تحلیل تداخلات الکترومغناطیسی در سیستم کامل محرک و موتور سنکرون آهنربای دائم بهمراه ارائه یک مدل جدید فرکانس بالای موتور سه فاز وسیستم محرک با کلیدزنی فضای برداری

امروزه دسترسی به منابع انرژی الکتریکی از مسائل مهم در جوامع می باشد اما این منابع می باید به شکل قابل قبولی برای مصارف مختلف درآید از این رو راه کارهای تبدیل منابع انرژی از اهمیت زیادی برخوردار است و این مبدلهای الکتریکی  نیز با توجه به ساختارهای متفاوت خود کاربردهای مختلفی پیدا می کنند آنچه که در این مبدلها مد نظر است میزان تلفات و همچنین صرفه اقتصادی آنها و نوع بکارگیری آن می باشد.یکی از رویکردها استفاده از الکترونیک قدرت در طراحی این مبدلها است .از جمله مبدلهای پر کاربرد اینورترها هستند که تبدیل dcبه acرا برای کاربردهای فراوان امروزه عهده دار می باشند.

در میان اینورترها طراحی های مختلفی جهت رسیدن به اهداف کاری و رسیدن به خروجی بهتر وجود دارد از جمله آنها استفاده از اینورترهای چند سطحی میباشد که در این میان نیز پیکربندیهای متفاوتی مطرح است که با توجه به نوع کاربرد می تواند مورد استفاده قرار گیرد و با توجه به ساختار الکترونیک قدرت طراحی و

می تواند راهگشای ما برای استفاده از انرژی های نو و پیلهای سوختی و سلول های خورشیدی و..باشد.

ولتاژ مطلوب خروجی در این مبدل ها از ترکیب چندین سطح ولتاژ dc به وجود می آید. با افزایش تعداد سطوح در اینورتر، شکل موج تولید شده به شکل موج سینوسی با اعوجاج هارمونیکی کم نزدیک می شود. شکل موج ولتاژ خروجی در مبدل های چند سطحی می تواند به صورت پلکانی و یا مدولاسیون پهنای پالس سینوسی باشد . این ولتاژ در فرکانس کلیدزنی و تلفات کمتر و با سازگاری الکترومغناطیسی بیشتری نسبت به اینورترهای مرسوم به وجود می آید. با افزایش تعداد منابع dc ، اندازه ی ولتاژ روی هر یک از کلیدها کاهش یافته و بنابراین مقدار dv/dt نیز بر روی کلیدها کم می شود. ساختارهای زیادی برای اینورترهای چندسطحی مطرح شده که ساختار اتصال سری پل به دلیل ساختار ماجولی و سادگی کنترل مورد توجه خاص می باشد.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.