تحلیل تراوش در سد خاکی با پی نفوذپذیر و پرده آببند


در حال بارگذاری
۳۱ فروردین ۱۳۹۷
doc
12.8MB
201
321 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

سدخاکی همواره یکی از تاسیسات مناسب و در دسترس) ازجهت نوع مصالح( در بحث ذخیره آب و یا ایجاد مخازن تغذیه سفره­های زیرزمینی بوده است. دراینگونه سدها به دلیل پیوسته نبودن مصالح تنها راه مقابله با نیروهای وارده بر بدنه سد وزن سد می­باشد. بنابراین سدهای خاکی با مقطع ذوزنقه­ای ساخته می­شوند.

درکنار مزایای سدهای خاکی مشکل اساسی دربهره­برداری ازاین سدها نفوذ آب در بدنه سد می­باشد که این امر می­تواند درشرایطی موجب بروز خسارات و صدمات جبران­ناپذیر بر بدنه سد شده تخریب آنرا باعث گردد.

لذا لازم است مهندسین مربوطه اطلاع کافی از این موضوع و خصوصاً میزان نشت در بدنه سدها داشته باشند). در این تحقیق سعی شده است بدون رسم شبکه جریان با داشتن عرض سد و ارتفاع آب در پشت آن با کمک نرم­افزار المان محدود plaxis نمودارهایی کاربردی بدست آورده و دبی تراوش با دقت نسبتاً قابل قبولی محاسبه شده است.

به این ترتیب نیاز به زمان زیادی که باید صرف محاسبات مربوط به اندازه­گیری دبی نشت شود، مرتفع خواهد شد، یکی از راهکارهای کاهش نشت در سد خاکی و مقابله با آن به کار بردن پرده آب­بند (غشاء نفوذناپذیر) در پی سد خاکی است، در بررسی چگونگی مکانیزم نشت در نمونه­های مختلف سد دو پارامتر (ارتفاع و نفوذپذیری) که تاثیر مهمی در این موضوع دارند با وجود پرده آب­بند جهت کنترل نشت بکار برده شده­اند و بهترین وضعیت (کمترین میزان نشت) به منظور یک طراحی بهینه جهت سد را ارائه می­دهند.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.